RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |


На Буковині почали відстрілювати хижих і шкідливих тварин. Заборона на це діяла від початку воєнного стану, з 2022 року. Водночас у Раді оборони Чернівецької області ухвалили рішення від 7 листопада цього року про здійснення відповідних заходів. Про це йдеться в публікації "МБ".



"Лисиця придушила аж 13 курей за раз"

У багатьох селах мешканці скаржилися на тварин, зокрема на лисиць, які шкодять їхнім господарствам.

"Дуже добре, що лисиць вже будуть відстрілювати, бо це якесь нашестя. Минулого року, коли курник до вечора був відчинений, лисиця придушила за раз аж 13 курей. А потім з’явилися ще троє малих лисенят. Вони спокійно бігали городом навіть удень. Вже й людей не боялися, не тікали. За курми також лисиці приходили вдень. І цього року ми втратили через це 10 курей. Сусіди теж настраждалися від лисиць. В однієї жінки лисиця задушила одночасно дев’ять молодих качок. В другої – всіх курей. І далі приходить. Лиси спокійно ходять селом, поробили нори біля закинутих будинків. Був навіть випадок, коли лисиці приходили посеред дня на територію дитячого садка. Тож вже чекаємо, коли почнуть відстрілювати їх", – скаржиться жителька села Горішні Шерівці Тетяна КНИЖНИК.

Як зазначають у Горішньошерівецькій територіальній громаді, ситуація з засиллям хижих тварин критична.

"От навіть сьогодні була ситуація: чоловік поскаржився, що лис прямо на обійсті загриз три курки. У нас лиси ходять селом, як бродячі пси, настільки їх багато. Поки що жодної агресії від них до людей не було, але хіба варто чекати, поки він якусь дитину вкусить? Відстріл хижих вже почали. Ми клопотали про це перед владою", – каже голова громади Михайло САВЧИШИН.

Голова каже, що відстрілювати хижих тварин буде лише визначена єгерська організація.

"Відстріл не відбувається просто так. Будь-хто не може піти в ліс і застрелити лиса, бо це вважатимуть браконьєрством. Нашій громаді видали один дозвільний документ. Сформували групу, яка щотижня ходить і відстрілює хижих тварин. Чи вистачить нам трьох місяців на відстріл хижих тварин, спрогнозувати важко, адже й самі тварини не дурні. Вони мігрують", – пояснює Михайло Савчишин.

У Сторожинецькій громаді теж дозволили відстріл хижих тварин, проте голова громади Ігор МАТЕЙЧУК зазначає, що від місцевих мешканців скарг не було.

"У мисливців, ймовірно, є планові заходи. Мабуть, популяція хижих тварин зросла. Що можу сказати точно: диких кіз стало набагато більше, а щодо лисів скарг не було. Де-не-де мешканці їх зустрічали, але щоб крали курей чи ще якесь зло робили, то ні. Проте, на мій погляд, профілактику треба робити, щоб унеможливити негативні наслідки потім", – каже Ігор Матейчук.

"Популяція лисиці перевищує показники в 5-8 разів"

Відстріл хижих тварин відбуватиметься в усіх громадах Чернівецької області. Найбільше дозволів на відстріл надано районним організаціям Українського товариства мисливців і рибалок, яке має у користуванні найбільшу площу мисливських угідь.

"Відстріл буде в усіх громадах, щоб врегулювати чисельність хижих тварин в усіх громадах. Лисиця поширена практично всюди. Відбувається це так: створюють спеціалізовані бригади, повідомляють Нацполіцію, Держпродспоживслужбу та громаду, на території якої здійснюватимуть відстріл", – зазначає голова Чернівецької обласної організації Українського товариства мисливців та рибалок Юрій ТКАЧУК.

Мертвих тварин віддаватимуть на дослідження Держпродспоживслужбі. Наразі Українське товариство мисливців та рибалок у Чернівецькій області вже відстріляло у Дністровському районі десять хижаків. Усіх здали на дослідження. У Чернівецькому – близько 50 тварин, а у Вижницькому – сім.

"Лисиця – основний і найбільш поширений хижак, який розносить сказ. Крім лисиці, на території області є ще шакали, вовки, бродячі пси та коти, які теж є переносникам сказу, – говорить Юрій Ткачук. – Найбільше відстріляли лисиць, є один шакал. На дослідження відбирають не всіх тварин. Тварина має бути немолода із зовнішніми ознаками хвороби. Прохання до громадян ставитися з розумінням до цієї акції. Це не розваги, а вимушений захід, тому що кількість лисиць у регіоні перевищує нормальні показники в 5-8 разів. Щоб запобігти епідемії сказу, треба регулювати чисельність диких тварин. За відсутності полювань вони втрачають страх перед людиною, заходять у населені пункти. Є велика небезпека зараження людей і свійських тварин".

Пан Юрій зазначає, що товариство має здати на дослідження щонайменше 116 лисиць для всіх тестів, щоб визначити як минула імунізація диких тварин і відстежити поширення сказу. За словами голови УТМР в області, вже підтвердили два випадки захворювання серед хижих тварин, яких здавали на експертизу.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
2-12-2024, 17:22
Коментарів 0 Переглядів 1 924


Внаслідок аварії загинули 17-річна дівчина та 30-річний чоловік

Дівчина спакувала потрібні військовим речі в коробки, які так і назвала – "коробка допомоги"
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Можна побачити роботи Тараса Полатайка, Станіслава Туріни, Віолетти Олійник та інших


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.