Поліклініки у Чернівцях останнім часом також почали відключати від електропостачання. Через це у час знеструмлень пацієнти не мають змоги робити УЗД-знімок чи скористатися іншими послугами медичних приладів. Не працюють також і комп'ютери, тож записатися в електронну чергу теж змоги немає.
Зокрема, про таку ситуацію у центральному корпусі Чернівецької міської поліклініки №2 на вулиці Лесі Українки розповів molbuk.ua один із пацієнтів закладу.
У реєстратурі поліклініки ситуацію підтвердили. Кажуть, раніше світло не вимикали, а цього року вже місяць, як почалися знеструмлення. Радять стежити за відімкненнями світла у групі споживачів, до якої належить поліклініка, і відповідно планувати візит. Бо поки нема світла - зробити той же УЗД-знімок не можуть.
Директорка поліклініки №2 Світлана Широкова у коментарі molbuk.ua запевняє, що заклад має генератори, але їх не вмикають постійно, аби не створювати незручності довколишнім мешканцям.
"У кожному нашому закладі є генератори, інвертори. Тобто кожен забезпечений додатковим джерелом електроенергії. По можливості ми їх застосовуємо. Але навіть потужний генератор не може забезпечити роботу певного медичного обладнання, такого як мамограф і рентген. Втім, для роботи комп'ютерів, апарата УЗД їх вистачає", - каже директорка.
Якщо світла немає більше двох годин, генератори вмикають, запевняє Світлана Широкова.
"Але у центрі міста і вмикати генератор потужністю 72 кВт... Ми також враховуємо стан людей, які там проживають. Це не генератори на 5 кВт, які ви проходите по Кобилянської і просто чуєте шум. Розташування у центрі не завжди дозволяє систематично вмикати по 6-7 годин генератор. Це не витримає жоден мешканець", - стверджує С. Широкова.
У пресцентрі "Чернівціобленерго" підтвердили, що поліклініки міста також почали знеструмлювати, хоча раніше цього не робили. Одна із причин - люди скаржилися, що мешканцям, які живуть поряд із закладами критичної інфраструктури, електропостачання не обмежували. Тож тепер без світла усі: і поліклініки, і її сусіди.
Водночас ті лікувальні установи, де проводять стаціонарне лікування, і які споживають понад 100 кВт електроенергії на годину, не відмикають від електропостачання.
Ті ж заклади життєзабезпечення, які відповідно до вимог законодавства потапляють під знеструмлення, місцева влада зобов'язана забезпечити резервними джерелами живленням, зазначили у пресцентрі Чернівціобленерго.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
28-11-2024, 18:20
0
4 806