У Чернівцях презентували гіпсовий макет-конструктор маріупольського драмтеатру. Автором є підприємець Віталій Вискорко, представник громадської організації "Історія в руках".
Про це повідомляє molbuk.ua.
"Було виготовлено близько 20 макетів. Періодично виробник розсилає їх по музеях або театрах України для того, щоб презентувати справжню історію Маріуполя", - каже Наталія Арусланова, представниця Маріупольського краєзнавчого музею.
Пані Наталія розповіла історію драмтеатру, а маріупольці поділилися спогадами. Жителі міста кажуть, що кожен маріуполець хоч раз в житті чув фразу "Зустрінемось на Драмі". Це скорочена назва драмтеатру, яку часто вживали місцеві.
Присутні мали можливість послухати пісні у виконанні маріупольця Данила Графа. Як сказала пані Наталія, це повернуло в атмосферу мирного міста. За освітою Данило Граф - історик. Саме у Чернівцях став професійним музикантом.
По завершенню презентації маріупольці зібралися біля макета. Дивувалися, як автори змогли настільки точно відтворити деталі, але кажуть – не вистачає голубів та дерев.
"У грудні 2022 російська окупаційна влада повністю знищила цю будівлю, таким чином прикриваючи свої злочини", - розповідає Наталія Арусланова.
Пан Сергій, житель Маріуполя додає: "Росіяни зрівняли, засипали та забули, а згодом написали свою історію".
Маріупольці вважають, що після перемоги на місті драмтеатру має бути меморіал.
"Місто просто чекає деокупації. Є декілька варіантів того, який меморіальний комплекс буде відкритий на цьому місті", - пояснює пані Наталія.
Присутні погодилися, що на цьому місці вже ніколи не буде театру, або іншого розважального закладу.
Довідка
16 березня 2022 року російські військово-повітряні сили розбомбили Маріупольський драматичний театр, скинувши на будівлю дві надпотужні бомби. У результаті загинули сотні цивільних мешканців.
Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.
"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.