У Чернівцях відбулась виставка сучасного українського плаката від мистецького проєкту "Sunseed ART". На ній представили близько 20 плакатів українських митців.
Про це повідомляє кореспондентка molbuk.ua
Виставка відбулась у Червоній залі ЧНУ, під час заходу відбулась лекція від Олесі Драшкаби - співзасновниці та художниці "Sunseed ART". Вона розповіла про історію виникнення і розвиток сучасних українських плакатів.
"Платформа "Sunseed ART" об’єднує понад 20 митців України плакатного мистецтва. Ця виставка створена спеціально для Чернівецького національного університету, і отримала назву "Сьогодні". Плакати розповідають про те, як митці бачать війну, вони показують те, як ми живемо, тобто як позитивні, так і негативні емоції. Також виставка спрямована на те, щоб підтримувати українських митців", - каже Олеся Драшкаба.
За її словами, мета цієї виставки – познайомити студентів та гостей університету з таким видом мистецтва, як плакати. Таким чином викликати у них певні емоції та надихнути їх створювати власні проєкти.
"Плакати допомагають нам говорити правду і є найдемократичнішими витворами мистецтва. Вони дають можливість зрозуміти, що культура є важливою частиною мислення і те, що не має війни Путіна і Зеленського, ми всі боремось за перемогу. Митці, які працюють і доносять правду, є ще одним голосом, що бореться за свободу", - каже Олеся Драшкаба.
Також лекцію про те, що є пропагандою та агітацією, і як вони діють провів Юрій Гудименко. Він є ветераном російсько-української війни, молодшим сержантом ЗСУ у відставці, блогером і публіцистом.
"В історії людства досі не визначено в чому різниця між агітацією та пропагандою. Ці поняття я тлумачу наступним чином: пропаганда – це те, що може щось зруйнувати, агітація – це те, що може щось створити. Приклад, як в Російській імперії династія Романових 300 років вела пропаганду, що вони найкращі й будуть правити Росією завжди. Коли ця династія впала, ніхто за них не заступився і не вийшов їх захищати. Аналогічно Радянський союз вів пропаганду 76 років, він кожного дня розповсюджував пропаганду на людей про те, що немає кращого життя, ніж в СРСР. Як наслідок він теж зник. Так само пропаганда зробила американців ворогами СРСР, і ця пропаганда працює досі. Проте для того, щоб когось знищити потрібна агітація. Саме вона вкладає у наші голови "віруси", які ми самі потім поширюємо", - каже Юрій Гудименко.
За його словами, агітація – це те, що спонукає зробити щось, а пропаганда працює по іншому, вона не така ефективна. Також агітація не завжди працює "прямо", інколи ми й не усвідомлюємо, що вона нами "керує".
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.