На Буковині на підтримку бізнесу з обласного бюджету виділили 11,5 мільйонів гривень.
Про це повідомили заступниця голови Чернівецької ОВА Альона Атаманюк.
У Чернівецькій області створено сім програм для підтримки регіонального бізнесу.
Запроваджена загальнодержавна програма “єОселя”. За нею під 3% річних можуть придбати житло військові, під 7% річних - ветерани, ВПО, медики, працівники органів місцевого самоврядування тощо.
У Чернівецькій області також розробили локальну програму, яка дозволяє компенсувати частину відсоткової ставки. За рахунок обласного бюджету компенсують 3% річних. Тож для військових реальне фінансування виходить під 0%, для ветеранів, ВПО та інших категорій - під 4%. Вже понад 50 сімей у Чернівецькій області змогли скористатися програмою пільгової підтримки “єОселя”.
Нещодавно почала працювати програма часткової компенсації відсотків для бізнесу за програмою “579”. За цією програмою бізнес має можливість отримувати кредитування у банках як на інвестиції, так і на обігові кошти.
“Наша програма з компенсації відсоткової ставки “579” дозволяє компенсувати половину відсоткової ставки по інвестиційних кредитах. А для комунальних підприємств компенсують 100% відсотків ставки”, - пояснила Альона Атаманюк.
Існує ще одна програма Експертно-кредитного агентства, яке визначено оператором страхування бізнесу від військових ризиків.
“У рамках співпраці заклали в обласному бюджетів до 300 тисяч гривень на відшкодування військових ризиків або кредиту для здійснення експортної діяльності у банках, які беруть участь у програмі. Ця програма стимулює вкладати кошти в інвестиції. І є перше підприємство на території області, яке змогло отримати відшкодування у рамках даної програми. Це одне з релокованих підприємств з Києва, яке виготовляє каміни”, - сказала Альона Атаманюк.
Найпоширеніша програма у Чернівецькій області - відшкодування підприємцям вартості генераторів та іншого акумулюючого устаткування. У рамках програми підприємці та підприємства можуть придбати генератори, сонячні панелі, інвертори, накопичувачі тощо. За це з обласного бюджету здійснюються відшкодування. Йдеться про відшкодування до 50 тисяч гривень, але не більше, ніж 30% від вартості обладнання. Наразі в області вже 28 підприємств скористалися можливістю отримати часткову компенсацію.
Підприємцям є можливість отримати компенсацію до 500 тисяч гривень за придбання переробного обладнання, яке пов’язані з продовольчим напрямком.
“Якщо підприємство, яке, наприклад, займається виготовленням ковбас, хлібобулочних виробів, вирішить придбати обладнання, то є можливість отримати компенсацію з обласного бюджету до 500 тисяч гривень”, - пояснила Альона Атаманюк.
Також у Чернівецькій області діє низка програм підтримки оборонно-промислового комплексу. Вони спрямовані на стимулювання виробництва дронів, РЕБів та іншої продукції.
У Чернівецькій області запровадили щотижневі зустрічі з підприємцями регіону. За потреби залучатимуть органи центральної влади для вирішення питань підприємців. Також планують щокварталу проводити бізнес-форуми з підприємцями.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
24-10-2024, 18:22
0
1 131