RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » Ентузіастів - на Героїв УПА: у Чернівцях хочуть перейменувати ще кілька провулків та вулицю



У Чернівцях хочуть перейменувати ще одну вулицю та три провулки. Чернівчан закликають долучитися до громадських консультацій щодо пропонованих назв вулиць.

Про це повідомляє Чернівецька міськрада, пише molbuk.ua



Зокрема, провулок Буковинський хочуть перейменувати на вулицю Іллі Міського.

Хто такий Ілля Міський

Ентузіастів - на Героїв УПА: у Чернівцях хочуть перейменувати ще кілька провулків та вулицю


Ілля Міський - (30 серпня 1920, — 26 листопада 2005 ) — музикант (скрипаль), композитор, педагог.

В 1953 році закінчив Чернівецьке музичне училище по класу скрипки. Працював у ньому викладачем. В 1954 році в Буковинському ансамблі пісні і танцю України створюється оркестрова група з місцевих здібних музикантів, яку доручили очолити талановитому скрипалю імпровізатору Іллі Міському.

З 1983 року Міський І. М. працює в Центральному Палаці культури м. Чернівці як керівник симфонічного оркестру народного оперного театру. Аранжував такі опери як "Запорожець за Дунаєм" С.Гулака-Артемовського, "Наталка Полтавка" М.Лисенка, "Катерина" М. Аркаса.

З творчими звітами оркестр виступав в Україні (Києві, Тернополі, Івано-Франківську), Литві, Румунії, Польщі, Австрії.

Одночасно Міський керував народним оркестром "Буковина" Центрального Палацу культури м. Чернівці. Як композитор Міський є автором ряду творів: рапсодій, фантазій, концертних п'єс, обробок народних мелодій, які увійшли до репертуару професійних і самодіяльних колективів Буковини та України. Ілля Міський був членом Правління відділення Всеукраїнської музичної спілки.

Вулицю Ентузіастів пропонують перейменувати на вулицю Любомира Гузара.

Довідка



Любомир Гузар – (26 лютого 1933 — 31 травня 2017) — український релігійний діяч, патріарх-предстоятель Української греко-католицької церкви (2001—2011). Священник (з 1958), єпископ (з 1977), кардинал Католицької церкви (з 2001). Верховний архієпископ Львівський (з 2001), Києво-Галицький (з 2005), архієпископ-емерит (з 2011). Представник українського роду Гузарів.

У 1944 році виїхав до Австрії, у 1949 році — до США. Випускник Католицького університету Америки, Великої духовної семінарії Святого Йосафата в Римі, Фордгемського університету. Доктор богослов'я (1972). У 1972 році прийняв чернецтво. Був сподвижником Йосипа Сліпого. Голова Волинської єпархії в Римі (1984—1991).

1993 року повернувся до незалежної України, став її громадянином (2002), призначений очільником греко-католицького Києво-Вишгородського екзархату (з 1996). 2005 року повернув резиденцію голів Греко-католицької церкви до Києва після 450-річної перерви. Ініціював побудову Патріаршого собору Воскресіння Христового на київському Лівобережжі.

У 2011 році вийшов у відставку, передавши свої повноваження Святославу Шевчуку. Був одним із моральних авторитетів українців у 1990—2010 роках, членом ініціативної групи "Першого грудня". Помер у Києві, Україна.

Похований у київському Патріаршому соборі.

Провулок Ентузіастів назвуть вулицею Героїв УПА.

Довідка




Герої УПА - Українська повстанська армія – військово-політична формація Українського визвольного руху, стратегічною метою якого було відновлення української державності. Заснована на зламі 1942–1943 років, вона діяла до вересня 1949-го, після чого реорганізована в збройне підпілля, що тривало до середини 1950-х.

Через лави УПА пройшло понад 100 тисяч осіб. За участь у повстанському русі чи його підтримку каральними органами СРСР було репресовано понад півмільйона осіб.

Діяльність УПА була логічним продовженням українського визвольного руху періоду Української революції 1917–1921 років, підпільно-бойової Української військової організації та Організації українських націоналістів (далі – ОУН) 1920–1930-х років.

Боротьбу УПА у формі беззбройного опору підхопив дисидентський рух 1960-х років і національно-демократичне відродження кінця 1980-х – початку 1990-х. Майже 30 тисяч вояків становив особовий склад УПА.

Загалом через її лави пройшло близько 100 000 тисяч бійців. 53 тисячі учасників і прихильників УПА розстріляно, 134 тисячі заарештовано, 204 тисячі депортовано комуністичним режимом. До півмільйона осіб репресовано за участь у повстанському русі.

Провулок Львівський хочуть перейменувати на вулицю Отто фон Габсбурга.

Хто такий Отто фон Габсбург



Отто фон Габсбург – (20 листопада 1912 - 4 липня 2011) нащадок останнього, перед скасуванням інституту монархії, імператора Австро-Угорщини Карла І Габсбурга і його дружини Зіти Бурбон-Пармської. Він вважався громадянином чотирьох країн континенту, володів вісьмома мовами, був прикладом мудрості, бездоганної політичної кар’єри, справжнього служіння своїй справі.

Кронпринц за народженням, на прямих виборах вражаючою кількістю голосів неодноразово обирався депутатом Європарламенту, де послідовно обстоював ідеї об’єднаної демократичної та вільної Європи. Його без перебільшення можна назвати одним з творців нової Європи.

Початок політичної кар’єри Отто фон Габсбурга співпав з передвоєнною анексією Австрії гітлерівською Німеччиною. У 1938 р. він закликав канцлера Курта Шушніга чинити опір аншлюсу Австрії, вимагав міжнародного втручання, попереджаючи війну та захищаючи Батьківщину. За це був засуджений Гітлером до страти, позбавлений громадянства та майна.

Отто змушений був емігрувати у США. Перебуваючи у Вашингтоні у період 1940-1944 рр., він неодноразово зустрічався з Президентом США Франкліном Рузвельтом, обговорюючи статус Австрії.

Надсилати пропозиції можна на пошту document@rada.cv.ua

або звертатися за номером 55 08 61 до 9 грудня включно.


Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Галина Олійник
8-10-2024, 16:40
Коментарів 2 Переглядів 1 545

Hаписав: Сергей, Коментарів: 0, Новин: 0, 8 жовтня 2024 19:24
В новині:
Конечно ул. и пер. Энтузиастов над переименовать, какой уж тут энтузиазм, когда уже все про.рали, у руля стоят бараны, цены растут, мужиков уничтожают под корень, правят бал твари и гниды. И об упа - это упыри, которые в 1942 году расстреляли моего деда в Бабьем Яру,который не был ни подпольщиком, ни евреем, ни даже красноармейцем, поэтому этих тварей и их высерков я ненавижу и презираю, они - проигравшие и шакалы гитлеровцев.

Hаписав: Наталя, Коментарів: 0, Новин: 0, 9 жовтня 2024 17:15
В новині:
Я категорично проти. Новий мікрорайон. Не нав'язлива назва. Щось уже з перейменуваннями в нашому місті вже занадто. Розбудовуються мікрорайони-проспект Незалежності, Лукіяновича, тощо (купа проектних вулиць, які не мають назв- називайте). Чому потрібно вже названі вулиці кивати. Народилась в цьому місті, а коли питають де знайти цю чи якусь другу ново названу вулицю-гублюсь. Невже це так зараз потрібно? Ну розумію -вул. Леніна, Парижської комуни. Чим ентузіасти не догодили? Чи комусь дуже кортить хоч які свої відбитки в історії залишити...


У Чернівцях відбудуться заходи до Дня пам’яті жертв Голодоморів
У Чернівецькій області переходи громад до ПЦУ відбуваються менш інтенсивно, ніж у сусідніх областях
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.