RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |


У Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича відбулися вибори деканів низки факультетів.



25 років в університеті

На посаду директора навчально-наукового інституту фізико-технічних та комп’ютерних наук претендувало троє науковців: Едуард Майструк, Ігор Фесів, Петро Шпатар. Перемогу здобув кандидат технічних наук Петро Шпатар, завідувач кафедри радіотехніки та інформаційної безпеки. В університеті науковець працює з 1999 року одразу після закінчення навчання. Відтоді місце роботи не змінював. Кандидатську дисертацію захистив у 2007 році, а в 2012 – отримав вчене звання доцента. Раніше директором інституту був Олег Ангельський, який очолював інститут, а до цього – інженерно-фізичний факультет протягом 27 років.

Кадрове оновлення у ЧНУ. Хто заступив на нові посади


Факультет фізкультури очолив арбітр ФІФА

Факультет фізичної культури та здоров’я людини очолив доктор педагогічних наук, професор Юрій Мосейчук, який раніше був завідувачем кафедри фізичної культури та основ здоров’я. В університеті науковець працює з 1998 року. Викладацьку та наукову діяльність поєднував з арбітражем у вітчизняному футболі. З 2004 по 2015 був суддею Української прем’єр-ліги. Провів понад 20 ігор на міжнародному рівні, арбітр ФІФА. Раніше посаду декана факультету фізичної культури обіймав доктор наук Ярослав Зорій.



Новим деканом факультету педагогіки, психології та соціальної роботи стала доцентка кафедри педагогіки та методики початкової освіти Інна Прокоп. У 1994 році закінчила ЧДУ за спеціальністю "Початкове навчання. Народознавство" і з того часу працює у ньому. У 2008 захистила кандидатську дисертацію. У 2011 отримала вчене звання доцента кафедри педагогіки та методики початкової освіти. Раніше посаду декана педагогічного факультету обіймала Тетяна Федірчик, яка тепер стала проректоркою.



Наймолодша декан

Вибори декана відбулися і на факультеті архітектури, будівництва та декоративно-прикладного мистецтва. За результатами голосування на посаду обрали Євгенію Новак, доцентку кафедри будівництва. Новак після навчання в Чернівецькому будівельному коледжі у 2014 році закінчила магістратуру ЧНУ на факультеті, який очолила. Асистентом стала того ж року. Науковиця – кандидатка технічних наук та була заступницею декана з навчально-методичної роботи. У 2021 році захистила кандидатську дисертацію. Окрім цього, з 2015 по 2019 роки працювала в будівельній фірмі "Схід" інженером-проєктувальником. На новій посаді Новак замінила доктора фізично-математичних наук Ігоря Фодчука.



Хто замінив Білоскурського

На економічному факультеті також обрали нового очільника. Ним став доцент, заступник декана економічного факультету з навчально-методичної роботи Роман Грешко. Його сфера наукових інтересів – корпоративні фінанси, ринки фінансових послуг. Також науковець підвищував кваліфікацію під час міжнародного стажування в Університеті Штефана Чел Маре в Сучаві. Попередній декан Руслан Білоскурський став ректором університету.



Новим деканом факультету іноземних мов стала Тетяна Колісниченко. Науковиця весь час займалася педагогічною роботою. Спочатку була викладачем у Буковинському державному фінансово-економічному університеті, де навчала фахової іноземної мови. Після приєднання БДФЕУ Колісниченко залишилася працювати в ЧНУ на посаді асистента кафедри іноземних мов для гуманітарних факультетів. У 2015 році науковиця стала кандидатом філологічних наук, а звання доцента отримала у 2022 році.



Хто став деканом філфаку

Багаторічного декана філологічного факультету Бориса Бунчука замінив доцент, заступник декана філологічного факультету з наукової роботи та міжнародних зв’язків Ярослав Редьква. У 1994 році одразу по закінченні університету він почав працювати на посаді асистента кафедри історії та культури української мови Чернівецького державного університету. У 2000 році став доцентом кафедри. У 2004-2005 рр. був лектором Яґеллонського університету, де викладав українознавчі курси. З 2006 до 2010 року очолював відділ міжнародних зв’язків ЧНУ. Є директором центру славістичних студій "SLAVIA".



Факультет історії, політології та міжнародних відносин також отримав нового очільника. Ним став заступник декана, доцент Василь Карпо, який свою трудову діяльність розпочав на посаді лаборанта кафедри експериментальної фізики фізичного факультету Чернівецького університету у 1979 році. Після служби в армії та аспірантури в Київському державному університеті повернувся до ЧДУ та почав працювати асистентом на кафедрі історії України. У 1996 році отримав посаду доцента, а 2005-го став доцентом кафедри міжнародної інформації. 2009-го отримав відзнаку "Відмінник освіти України". Автор 50 наукових праць.



Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
29-09-2024, 09:15
Коментарів 0 Переглядів 5 259

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Можна побачити роботи Тараса Полатайка, Станіслава Туріни, Віолетти Олійник та інших


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.