Історія українських прізвищ активно вивчається вже багато років — для цього використовуються наявні історичні джерела та фольклор. Існує чимало версій походження тих чи інших родових імен. Так, на Буковині є два найбільш поширених прізвища - Руснак та Ткачук.
Так, генеалогічний портал
Рідні розповідає про поширеність українських прізвищ, кількість носіїв відповідно до останніх даних, наводить приклади згадок деяких прізвищ в історичних джерелах.
Згідно з даними порталу Рідні, у західних областях України поширені носії прізвищ Мельник, Козак, Ковальчук та похідні, у центральних регіонах — Шевченко, Ткаченко, на півночі можна зустріти Коваленків та Кравченків, на півдні найчастіше зустрічаються громадяни з прізвищем Бондаренко, Іванов та Кравченко, а на сході Ткаченко, Литовченко тощо.
На мапі позначено умовний розподіл прізвищ по регіонах.Зазначимо, українські прізвища мають кілька характерних особливостей, що відрізняють їх від прізвищ інших народів. Ці особливості відображають історичний, географічний та соціальний контекст, в якому вони виникли та розвивалися.
Наприклад, суфікс -енко вказує на походження або спадковість.
Закінчення -ук, -юк, -чук вказують на походження (родинні зв’язки).
Наприклад, Ковальчук дослівно означатиме син або нащадок коваля, Мельничук — нащадок мельника.
Крім того, чимало українських прізвищ походять від імен предків. Так утворилися родові імена Нестеренко, Іваненко, Михайленко, Олексійчук тощо.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
25-09-2024, 01:45
0
1 382