«Я третій серед найкращих в Україні»: 25-річний буковинець є кандидатом на Паралімпійські ігри-2024

Новини Чернівців / спорт / топ новини
2 528
0

Буковинець Роман ВАКАРАШ 13 років займається настільним тенісом.

Про це йдеться у публікації molbuk.ua



Хлопець є третім у рейтингу серед найкращих тенісистів України, тому автоматично став кандидатом на Паралімпійські ігри-2024 в Парижі.

Роман уже рік готується до змагань, однак цьогоріч Міжнародна федерація з настільного тенісу запровадила правило: взяти участь можуть лише двоє учасників з однієї країни. Спортсмен ще має змогу поїхати, однак навіть якщо не вийде, то не засмутиться, оскільки планує далі тренуватися та поїхати вже через чотири роки до Лос-Анджелеса.

"Кидав виклик старшим хлопцям"

Народився Роман у селі Форосна на Новоселиччині. Розповідає: коли вперше взяв тенісну ракетку в руки, то відчув – це його.

"Взимку, як і в будь-якому селі, уроки фізкультури проводять у клубі. Або ти граєш у теніс, або в більярд – вибір невеликий. І от у 12 років, я вирішив спробувати зіграти теніс уперше. Мені це настільки сподобалося, що почав кидати виклик не тільки одноліткам, а й боротися зі старшими хлопцями", – каже Роман Вакараш.

Закінчивши школу, Роман пішов навчатися до коледжу. Хотів надалі займатися тенісом, так дізнався про "Чернівецький регіональний центр "Інваспорт". Хлопцю пощастило, із ним паралельно тренувався срібний призер Чемпіонату світу 2014 – Віктор Карп.

"Спочатку тренування у нас відбувалися в четвертому ліцеї. Потім мене помітили та долучили до збірної. Було складно перевчитися, наприклад, треба тримати ракетку правильно, та й рухатися теж. Пригадую, як зачинявся та плакав, згодом це минуло. У 2017 році я поїхав на свій перший міжнародний турнір у Словенії, там здобув золото", – говорить спортсмен.

Їздив хлопець також на змагання до Пекіна, де виборов бронзу, та до Словаччини. У рейтингу серед найкращих гравців світу Роман посів 20 місце, а до 23 років був п’ятим, але вже вийшов з цієї категорії через вік.

"Думав назавжди покинути теніс"

У Романа повністю уражена ліва нога, йому важко стояти на ній, водночас у хлопця добре розвинений тулуб. Тенісист входить до восьмого паралімпійського класу. У збірній — ще троє спортсменів. Першими у рейтингу на поїздку в Париж Віктор Дідух і Максим Ніколенко.

"У нас досить потужна команда. Багато хто має хороші нагороди. Але був період у житті, коли думав, що покину теніс, оскільки гроші самі себе не зароблять, а на мінімальну зарплату довго не протягнеш. У нас лише спортсменам, які мають найкращі медалі, наприклад, з Паралімпійських ігор, платять пристойну зарплату. Тому почав працювати за професією – менеджером. Два роки не тренувався, набрав зайву вагу", – ділиться Роман.

Та в один момент тенісист зрозумів, що хоче повернутися в теніс. Зараз поєднує роботу зі спортом. Працює до 17-ї години, потім півтори години тренується. Якщо залишаються сили, ще проводить індивідуальні заняття.

Від початку цього року Роман готувався до Паралімпійських ігор. Щомісяця він мав збори. Вони тривали до двох тижнів, по декілька циклів.

"Коли програєш, завжди дуже важко, однак через тиждень-другий ти все одно повертаєшся до тенісу, вже не можеш без цього", – говорить тенісист.

У Чернівцях важко тренуватися, оскільки немає професійного приміщення.

"Важко тренуватися у невеличкій кімнаті, де немає нічого, крім тенісного столу. Нам потрібне велике приміщення. У Європі в кожному містечку є такі умови", – говорив Роман.

Нещодавно Міжнародна федерація з настільного тенісу оприлюднила рейтинги. Хоч Романа не зазначили в списках на змагання в Паралімпіаді, однак у нього ще є можливість взяти в ній участь, адже рішення не остаточне.

"Не засмучуся, якщо не поїду, але вже поставив собі ціль – поїхати на Паралімпійські ігри-2028 у Лос-Анджелес. Цю мету розділив на менші: наступного року – чемпіонат Європи, через рік – світу. Ці змагання будуть впливати на мій рейтинг і давати додаткові бонуси, щоб потрапити в Лос-Анджелес", – каже Роман Вакараш.


Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

17:19
«Він любив свою країну і робив усе для її перемоги»: історія загиблого Героя Івана Лунева
17:00
Вибираємо мінітрактор: на що звернути увагу перед покупкою*
реклама
16:59
Захисника з Буковини посмертно відзначили високою державною нагородою
16:43
У Чернівцях затримали чоловіка, який розповсюджував наркотики
16:37
В Україні продовжує дешевшати молоко: що буде з його вартістю далі
16:19
Сім дешевих гаджетів, які допоможуть вам економити сотні гривень на продуктах
15:58
Україна та США вперше детально обговорили угоди про копалини
15:43
СБУ назвала імена генералів РФ, які наказали вдарити Іскандером по драмтеатру у Чернігові

Колонка

Читають Коментують
У Чернівцях під час ремонтних робіт у кав’ярні виявили автентичний фасад
19 675
Депутатка Чернівців заявила, що хтось дав вказівку на знищення Калинівського ринку
5 769
30 березня: церковне свято сьогодні, особливі прикмети дня і чого не можна робити
4 365
Контролювали весь повітряний простір Європи: відомий мандрівник показав колишній секретний об’єкт на Буковині - відео
4 242
Не перевищуйте швидкість: де у Чернівцях працюють камери, які фіксують порушення ПДР
3 954
У Чернівцях відбувся всеукраїнський освітянський форум
3 912
На зупинку на Калинівському ринку витратять майже три мільйони
3 884
Герої Буковини: під час виконання бойового завдання загинув Григорій Малиш
3 506
У Покровську загинув військовослужбовець Чернівецького обласного ТЦК
3 360
У Чернівцях завтра перекриють завантажену вулицю: будуть обрізати дерева
2 420

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм