У Чернівцях медики видалили масивний тромб із головного мозку пацієнта

Новини Чернівців
1 234
0

У Чернівцях медики видалили масивний тромб із головного мозку пацієнта. Ендоваскулярна тромбектомія при ішемічному інсульті – це інноваційний метод лікування.

Про це повідомляє ОКНП "Чернівецька обласна клінічна лікарня".



Завдяки тромбектомії, у випадку дотримання умов "терапевтичного вікна" вдається запобігти ушкодженню мозку в наслідок інсульту в найкоротші терміни.

Ішемічний інсульт проявляється гострим порушенням мозкового кровообігу через тромбоз судин, які кровопостачають головний мозок.

Як відзначає медичний директор з організації невідкладної медичної допомоги Чернівецької обласної клінічної лікарні Людмила ЗБАНЧУК, наразі існують сучасні діагностичні та лікувальні методики, які дозволяють в найкоротші терміни виявити оклюзію артерій і забезпечити як механічну, так і медикаментозну реваскуляризацію. Це дозволяє не тільки зберегти життя пацієнту, але і значно зменшити інвалідизацію, пришвидшити лікування та покращити якість його життя.

- У випадку оклюзії мозкових артерій, спричиненої масивним тромбозом, тромболітична терапія є неефективною. Необхідно проводити тромбектомію – видалення тромбу механічним шляхом. Ця методика є максимально ефективною, якщо її виконати впродовж 6 годин з моменту оклюзії судин головного мозку, - каже Людмила ЗБАНЧУК.

- Вперше мали справу з досить масивним тромбозом. Були тромбовані відразу дві артерії головного мозку – передня мозкова та середня мозкова. Застосувавши тромбектомію, вдалось повноцінно реканалізувати обидві мозкові артерії - відновити кровообіг в головному мозку, - додає інтервенційний хірург Чернівецької обласної клінічної лікарні Назар ГАНДЗІЙ.

Лікар розповідає, що технічно дане оперативне втручання було досить складне. Довелось застосувати декілька методик аспірації з використанням стент-ретривера, для досягнення позитивного результату.

Оперативне втручання проводиться за допомогою ангіографа, який візуалізує судини. Через пункцію, діаметром до 2-х мм., стегнової артерії завели високотехнологічні неврологічні інструменти, призначені для проведення аспірацій (неврологічні мікрокатетери, мікропровідники, аспіраційні катетери, стент-ретривери) до місця оклюзії (тромбозу судин).

У даному випадку в середні та проксимальні відділи передньої та середньої мозкових артерій. Застосувавши декілька комбінованих методик тромбаспірацій, з одночасним використанням стент-ретривера, аспіраційних катетерів, аспіраційної помпи – аспірували (дістали) тромботичні маси із мозкових артерій, які іх оклюзовували.

Медики застерігають, що у випадку ішемічного інсульту дуже важливо вчасно відреагувати та доставити пацієнта до лікарні якомога швидше.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

11:19
Через ремонтні роботи ще одна вулиця у Чернівцях залишиться без води
10:59
Ліки за доступнішими цінами: на Буковині відкриють аптеки в медзакладах
10:43
Вогонь знищив магазин: на Буковині рятувальники загасили пожежу
10:35
"Укрзалізниця" третій день відновлює онлайн послуги після кібератаки
10:19
Вантажівка зіткнулася з легковиком: поліцейські розслідують обставини ДТП на Буковині
09:59
На Буковині судитимуть посадовця лісгоспу, який переправляв чоловіків за кордон
09:42
За добу на фронті знищено 1280 російських солдатів і 5 танків, - ЗСУ
09:37
Атака на Кривий Ріг: вирували пожежі, пошкоджено підприємство, склади і авто
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм