Фото: Тетяни ХалявкиЧернівчани обурені тим, що "Чернівціобленерго" взялося чистити дерева посеред літа, адже щорічні санітарні обрізки мають відбуватися в холодну пору року. З цією проблемою до редакції "МБ" звернулася місцева жителька Тетяна ХАЛЯВКА. Жінка зазначає: дерева обрізають невчасно і дуже сильно, вони починають хворіти й можуть загинути.
"Другого липня йшла вулицею Лесі Українки й побачила, що обрізають дерева. Підійшла, щоб запитати про це. У відповідь почула: тривають санітарні обрізки, бо гілля заважає дротам. Проте чистка не може відбуватися зараз, це треба робити в холодну пору року – від пізньої осені до ранньої весни", – каже Тетяна Халявка. – Розумію, інколи бувають нюанси, коли треба підрізати якусь гілочку, але вони цілком нівечать дерева.
Я звернулася до тресту зеленого господарства й департаменту інфраструктури, вони мене вислухали, погодилися із моїми словами. Однак сказали, що не можуть нічого зробити, оскільки "Чернівціобленерго" – самостійна компанія. До кого тоді звертатися?" – говорить чернівчанка.
"80 % аварійних знеструмлень – через необрізані дерева"Обленерго на своїй сторінці в соцмережі пояснює, що 80 % аварійних знеструмлень під час негоди трапляються через необрізані дерева й недотримання власниками зелених насаджень безпечної відстані до ліній електропередач. Тому вони й здійснюють санітарну чистку.
"Звертаємо вашу увагу не те що насаджень поруч із дротами взагалі не має бути", – йдеться у повідомленні.
Завдання обленерго – розчищати повітряні електролінії від насаджень, тому виконують це постійно, незалежно від сезону.
Водночас директорка ботанічного саду Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Тетяна ДЕРЕВЕНКО розповідає, що обрізати гілля влітку не можна.
"Це недобре, коли "Чернівціобленерго" чистить дерева зараз. Але доки дроти висять у повітрі, компанія буде це робити й далі. Вона свої норми, за якими нічого не має заважати лініям електропередач. Найкращий варіант – прокладали лінію в землі. Зараз багато європейських країн поступово впроваджують це", – каже Тетяна Деревенко.
Обрізати гілки мають фахівці, які точно знають, як правильно це робити та коли.
"Якщо дерево живе, для нього є норми, коли здійснювати чистку. Уже не має йти сокорух, а це зазвичай холодна пора року. А електрики не переймаються тим, як потім дерево ростиме, бо в компанії немає фахівців з догляду за деревами. Тому й обрізають неправильно", – говорить директорка ботсаду ЧНУ.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
13-07-2024, 20:59
0
2 605