RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » У Чернівцях ліквідували «Міськліфт»: хто тепер ремонтуватиме ліфти


Фото з фб-сторінки Чернівціміськліфт

У Чернівцях рішенням сесії ліквідували комунальне підприємство "Чернівціміськліфт".

Тепер мешканці повинні укласти угоди з приватними підприємствами на обслуговування ліфтів. Саме до них треба буде звертатися, якщо поламається ліфт, потрібно щось замінити або хтось застрягне, пояснює директор департаменту інфраструктури та благоустрою міської ради Ігор Ніколенко.

Про це йдеться у публікації "МБ", пише molbuk.ua



"Під час ліквідації підприємства два місяці буде перехідний період. Усіх споживачів послуг "Чернівціміськліфту" повідомлять по необхідність переукладання договорів. В ОСББ договори переукладають голови. Мешканці багатоквартирних житлових будинків, які перебувають на обслуговуванні управлінських компаній, укладають договір з фірмами, які мають ліцензію на сервіс ліфтів і надають таку послугу", – зазначив чиновник.

Обслуговувати ліфти будуть приватні компанії ТОВ "Центрекспертиз", ПП "Травіс-буд", "Довбуш-буд", ТОВ "Форсторіндастрі", ПП "Портал".

Також у місті діє програма "Спільним зусиллями", відповідно до якої здійснюється капремонт ліфтів у співфінансуванні з мешканцями багатоквартирних житлових будинків (20 % робіт оплачують мешканці, 80 % покриває міська рада).

Тариф не підвищували шість років

Складна ситуація, яка врешті призвела до ліквідації підприємства, склалася через те, що частина замовників перейшла до інших компаній. Та головне – нікому працювати, обслуговувати ліфти. Низка працівників звільнилася, інші отримали повістки й зараз у ЗСУ. Залишилося кілька пенсіонерів. Тому навіть той обсяг роботи, який є, нікому виконувати, каже директор МКП "Міськліфт" Олександр Ставчанський.



Підприємство обслуговувало понад 400 ліфтів із загальної кількості 1400. Донедавна ця кількість була більшою, та у травні понад 200 ліфтів перейшли на обслуговування приватних компаній.

Тепер створять ліквідаційну комісію, а мешканці мають два місяці на пошук іншої компанії, яка обслуговуватиме ліфти.
"Оскільки "Міськліфт" не мав на балансі жодного ліфта, гадаю, у ЖБК, ОСББ та управлінських компаній не мають виникнути з цим проблеми", – каже О. Ставчанський.

Олександр Ставчанський вважає, що підприємство могло б і надалі працювати й показувати гарні результати, якби не війна. Крім того, тариф на обслуговування ліфтів не підвищували із 2018 року, а під час війни про це не могло йтися.

"Підприємство не було збитковим, але ми не могли використовувати свій потенціал на повну із наявним тарифом. За шість років здорожчало обладнання, паливно-мастильні матеріали. Зрозуміло, що про розвиток тут говорити не доводиться. Від мерії ми фінансової підтримки за останніх шість років не отримували. Виживали завдяки оплаті мешканців", – розповідає.

"Ціна двох чашок кави"

Обслуговування одного ліфта на підприємстві коштує 1523 гривні з під’їзду за місяць. Якщо розбити цю суму на всі квартири, починаючи із третього поверху (бо нижні не платять), виходить 50-60 гривень.

"Фактично вартість двох чашок кави", – зауважує пан Олександр.

Чи зросте тепер ціна для мешканців, коли ліфти їхніх будинків обслуговуватимуть приватні фірми, сказати складно.
"У приватника з кожним замовником різна ціна. Є вища, про нижчуне чув", – каже директор підприємства.

Офіційно:

Василь Зазуляк, заступник міського голови:



"Ці підприємства стали рудиментами"

"Реклама" та "Міськліфт" перебувають в абсолютно конкурентному ринку. Вони стали рудиментами, тож їх із чистою совістю можна ліквідовувати. Є ринок, різні суб’єкти господарювання, які вже надають ці послуги.

Чи може подорожчати тепер обслуговування ліфтів? Наскільки мені відомо, на цьому ринку в місті працюють близько п’яти організацій. Всі вони конкурують, тож подорожчання точно не буде. Навпаки, ціни можуть ще й знизити. Не завжди ринок – це погано. А щодо таких послуг, то це точно добре. Люди тепер зможуть обирати".

Яна Брус, депутатка міськради:



"Це призведе до негативних наслідків"

"Наша фракція не голосувала за ліквідацію "Чернівціміськліфту". Ми категорично проти цього рішення. У місті є понад 1400 ліфтів. Але за останні три роки приватна компанія забрала 90 відсотків із них собі на обслуговування. Підприємство свідомо довели до такого стану, тож рішення про його ліквідацію вже треба було ухвалити. Але я його не поділяю. Бо воно спричинить низку негативних наслідків. По-перше, це призведе до здорожчання послуги. На комісії нам доповідали, що підприємство не конкурентоспроможне через те, що давно не підвищувався тариф. Зараз же ринок буде вільний, приватні компанії домовляться й підвищать тариф на обслуговування ліфтів.

По-друге, чернівчани залишилися зовсім не захищеними, тому що послугу повністю віддано в приватні руки. Не знаю, як буде далі працювати міська програма "Спільними зусиллями", яка співфінансувала облаштування ліфтів. За останні три роки тільки "Міськліфт" виконував капремонти. Зараз ці кошти також підуть приватникам.

Олексій Каспрук, депутат міськради:



"Іншого шляху немає"

"На жаль, зараз на всіх комунальних підприємствах дуже складна ситуація із працівниками. Це стосується і мобілізації, і виїзду за кордон, також є багато робітників пенсійного віку. Люди звільняються, скоро просто буде формально директор, бухгалтер, і жодного монтера, який зможе обслуговувати ліфт.

Тож підприємство надалі просто не могло б існувати. Приватні компанії більш мобільні, гнучкіші, ніж комунальне підприємство, яке фактично має виконувати всі ліцензійні умови, платити людям лікарняні, податки, мати затверджений тариф, калькуляцію, проводити тендери на закупівлю запасних частин для ліфтів. Це дуже складно.

На комісіях були керівник КП, директор департаменту. Ми обговорили, що, напевне, іншого шляху немає".

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Галина Олійник
5-06-2024, 22:22
Коментарів 0 Переглядів 2 154


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.

Запрошуємо всіх разом підтримати та визначити кращі бренди Чернівців!