Чернівецький обласний центр служби крові щодня відвідують донори.
За словами генеральної директорки Анжеліки Каланчі, зараз їхня кількість зросла, пише molbuk.ua
"Нині ми заготовляємо втричі більше крові та її компонентів. Те, що зараз ми робимо за перший квартал, раніше здійснювали впродовж року", – каже Анжеліка Каланча.
Центр крові забезпечений матеріалами для тестування донорської крові.
Однак попит на компоненти крові залишається високим, адже центр забезпечує потреби не тільки місцевих пацієнтів, але й зі східних регіонів і військових Збройних сил України.
Особливо гостра потреба – у першій негативній групі крові.
"Ми заготовляємо кров і передаємо її на фронт. Її використовують для стабілізації стану бійців без визначення групи крові. Такі донори рідкісні, але потреба в їхній крові дуже велика", – зауважує А. Каланча.
У центрі встановили нове обладнання
Потужності центру зросли, активно розвивається корпоративне донорство, у межах якого центр співпрацює з освітніми установами.
Донорські акції відбуваються в школах, ліцеях, гімназіях.
У грудні 2023 року центр придбав велику центрифугу для перероблювання донорської крові. Це дало змогу значно збільшити об’єми заготівлі та прискорити процес.
Окрім цього, у центрі встановили нове обладнання для тестування донорської крові, що також пришвидшує процес роботи.
"Завдяки фінансуванню ОВА зробили ремонт у лабораторному відділі, зокрема оновили шість кімнат. Також благодійник допоміг відремонтувати відділ заготівлі донорської крові. Тепер у центрі функціонує три зали з п’ятьма ліжками, де донори можуть здавати компоненти крові, такі як тромбоконцентрат і плазму. Наразі центр має потребу в холодовому обладнанні для тривалого зберігання плазми, але загалом всіма необхідними ресурсами забезпечений", – розповідає Анжеліка Каланча.
У центрі зазначають, що стати донором може будь-яка людина від 18 років, яка не має складних захворювань. Під час першого відвідування центру особу оглядають, визначають, чи може вона стати донором.
Як підготуватися до здавання крові
– За три дні до донації відмовтеся від анальгетиків й аспірину, а також ліків, що містять їх (ці речовини погіршують зсідання крові).
– Намагайтеся обмежити вживання жирної, смаженої та молочної їжі напередодні та в день здавання крові.
– Не приходьте здавати кров, якщо відчуваєте нездужання (озноб, запаморочення, головний біль, слабкість).
– Обов’язково виспіться і з’їжте легкий сніданок (солодкий чай, дієтичне печиво, кашу на воді).
– Не вживайте алкоголь за 48 годин до донації. Не паліть за 2 години до донації.
Центр крові працює у будні з 8:00 до 12:00, у випадках високого потоку людей – до 13:00. У разі екстрених ситуацій центр працює у вихідні.Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
28-05-2024, 09:58
0
1 773