Про це йдеться у матеріалі molbuk.ua
Комунікаційниця Подільського лісового офісу Ольга РЖЕПЯНСЬКА розповіла, як саме відбувається перепис тварин у Чернівецькій області.
Тваринний світ у мисливських угіддях, які належать філіям Подільського офісу (Сокирянському, Берегометському, Путильському, Чернівецькому та Заставнівському) досить різноманітний.
"За результатами цьогорічного зимового обліку, перепис звірів вели з дотриманням усіх вимог воєнного часу та законодавства – методами спостережень, шумового прогону і встановлення фотопасток у місцях підгодівлі, зимових скупчень тварин", – каже комунікаційниця.
Пані Ольга зазначає, що облікувати тварин на всій території неможливо. Тому лісівники обирають приблизно 30 % угідь – як кращих, так і гірших.
Полювання під час воєнного стану заборонене, тому чисельність тварин у Подільському лісовому офісі, зокрема в Чернівецькій області, зросла, як порівняти з минулим роком: оленя благородного – на 40 %, козулі – на 11 %, а кабана – на 16 %.
Водночас через заборону полювання зросла кількість хижих і шкідливих звірів. Вовки знищують певну частину тварин: зайця-русака, а також копитних. Лисиць побільшало, а з цим зріс ризик розповсюдження сказу.
Наразі з копитних нараховано 58 зубрів, 906 оленів благородних, 229 ланей, більш як 7090 козуль. З хутрових: понад 11360 зайців-русаків, 3317 білок, 1517 лисиць, 53 вовки, 342 коти лісові, 51 рись, 35 ведмедів бурих, 403 горностаї, 32 бобри.
Які тварини на межі зникнення
"У Чернівецькій області є певні види тварин, які занесені до Червоної книги України. Це зубри, рисі й ведмеді. Зубрів до нас завезли ще у кінці 1960-х. Вони адаптувалися до умов буковинських лісів і поступово почали тут розживатися", – говорить Ольга Ржепянська.
У 2000-х вид почав деградувати.
"У 2016 в Банилівському лісництві побудували вольєр площею 80 гектарів. Далі працівники почали шукати можливості завезти зубрів. Вдалося переселити самця, на ім’я Мурза, і самку Музу із Миколаївського зоопарку. Знайшли одного самця німецької крові в національному парку "Сколівські бескиди", що на Львівщині. Решту тварин завезли із Вінницької області. Зараз тут живуть у вольєрі 10 дорослих тварин і шість особин молодняку, що народилися вже на території заказника", – каже комунікаційниця.
"Відвідування центрів безплатне й доступне всім"
"Вольєри з дикими тваринами, де мешкають олені, сімейство диких свиней, страуси, павичі, віслюки й поні можна відвідати у Ломачинецькому лісництві Сокирянської філії. Також на території функціонує музей лісу, де можна ознайомитися з історією лісового господарства Сокирянщини", – говорить Ольга Ржепянська.
Як живуть олені благородні на Буковині, можна побачити у вольєрі "Славецький" Берегометської філії. Тварин розводять в умовах напівволі. Є водойма, куди олені ходять на водопій. Облаштовано підгодівельний майданчик. А спостерігати за ними можна з оглядової вежі.
Ще один еколого-просвітницький центр є в Путильській філії. Розташований він у Селятинському лісництві. Саме там мешкають відомі ведмеді Антошка та Марійка, а ще знайшли прихисток олені, козулі, кабани, зайці, борсучиха Серафима і павичі. Це місце, де лісівники піклуються про знайдених у лісі самотніх тварин: покинутих, з перебитими лапками, безпорадних.
"Самцю Антошці вже 13 років, Марійці – 10. Їх знайшли малюками в лісі ослабленими й немічними. Лісівники забрали їх із собою, лікували, вигодовували. На волі ці тварини просто не виживуть, а у центрі вони мешкають у просторому вольєрі, про них піклуються та дбають", – розповідає Ольга.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram