Чернівчанка Леся Будна, яка мешкає у Торонто, зробила вражаючі світлини повного сонячного затемнення, яке спостерігали 8 квітня.
Вона опублікувала їх на своїй фб-сторінці, пише molbuk.ua
Фото чернівчанка зробила з території національної заповідної зони Принс-Едвард-Пойнт (провінція Онтаріо, Канада).
"Я все ще намагаюся передати словами цей довгоочікуваний досвід. Не могла встояти перед спокусою зафіксувати цю подію, яка трапляється раз у житті. Ми вирішили проминути Ніагарський водоспад і попрямували до Національної заповідної території Принц Едвард Пойнт. Нам вдалося втекти від натовпу, але не від хмар. Хоча хмарний покрив ускладнював фотографування, це не вплинуло на враження. Це було настільки ж чарівно, як я собі уявляла, якщо не більше", - ділиться враженнями Леся Будна.
Вона зазначає, що у той момент, коли Сонце повністю зайшло за Місяць, все довкола змінилося, потемніло.
"Ми знали, що це станеться, але все одно це було несподівано й дезорієнтувало. Ніби хтось щойно вимкнув світло, і все, що залишилося, - це помаранчева смужка, що відокремлює озеро від неба, і крихітна сяюча точка на вершині маяка. А потім світло знову запалилося.
Упродовж цих кількох хвилин — кажуть, три, хоча здавалося, що вони були водночас і коротшими, і довшими — під час тих моментів, які існували поза часом, ми всі були землянами, які з благоговінням дивилися вгору на два наших найбільших небесних тіла, які об’єдналися, щоби створити цей незабутній досвід", - із захватом описує жінка.
Нагадаємо, 8 квітня повну фазу сонячного затемнення спостерігали на території Мексики, США і Канади. Часткові фази затемнення було видно в Північній Америці, а також частково в Західній Європі і в Центральній Америці. Онлайн-трансляцію цього унікального явища провадило агенство NASA.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.