Два тижні тому на основних транспортних маршрутах Чернівецької області почали робити ямковий ремонт. Наразі це усі роботи на дорогах держзначення Буковини, бо ж наразі фінансування відсутнє.
У Службі відновлення та розвитку інфраструктури у Чернівецькій області зазначають, що цьогоріч дуже складна ситуація із фінансуванням.
Ще три роки тому область отримала на ремонти доріг рекордні три мільярди гривень. А у 2024-му ця сума наразі становить трохи більше 78 мільйонів гривень. І кошти підуть на погашення боргів підрядним організаціям за виконані роботи у 2021 році та на виплату частки держави за реалізацію міжнародного проєкту.
З початком війни в Україні всі об’єкти з капітального ремонту доріг держзначення Чернівецької області "законсервовані". Щоправда у 2022 році на 7-кілометровому відрізку стратегічної дороги, яка слугує під’їздом до МАПП "Красноїльськ - Вікову де Сус" покращили проїзд.
"У 2024 році основна частина коштів з Державного бюджету спрямовується насамперед на військові потреби. Спрямування коштів з Дорожнього фонду на дороги наразі призупинено", - пояснює начальник Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Чернівецькій області Ігор Гах.
Минулого року на експлуатаційне утримання виділили 163 мільйона гривень. Але це для області дуже мала сума. За розрахунками Національного інституту розвитку інфраструктури, для Чернівецької області мінімальна потреба на експлуатаційне утримання доріг – складає 506 мільйонів гривень.
У Службі відновлення та розвитку інфраструктури очікують, що суми на експлуатаційне утримання автошляхів держзначення трохи зростуть згодом, але наразі першочергово мають розрахуватися з боргами із підрядниками за виконані роботи за минулий рік.
"Державне агентство відновлення отримало, згідно із Постановою Кабміну, 17 мільярдів гривень на усю Україну. Це невикористані кошти з Дорожнього року за попередній період. З цих коштів Чернівецька область отримає 78,3 мільйона гривень. З цієї суми потрібно сплатити борги підрядникам за роботу у 2021 роЦІ. Також з цих коштів 53 мільйони гривень буде виділено на виконання зобов’язання української сторони у спільному проекті "Румунія-Україна", де проводиться реконструкція двох кілометрів дороги у селі Шепіт Вижницького району. Європейська сторона свої зобов’язання виконала, тепер це має зробити українська сторона, щоб успішно завершити проєкт", - продовжує Ігор Гах.
Від початку року у Службі відсутнє фінансування на утримання доріг.
"Ми з державного бюджету поки що не отримали грошей. Маємо значні борги перед генеральним підрядником з експлуатаційного утримання автошляхів державного значення - ДП "Чернівецький облавтодор". Це підприємство не може розрахуватися зі своїми працівниками по заробітній платі та має великі борги перед постачальниками. Загалом, станом на 1 лютого є 163 мільйони гривень боргу перед підрядними організаціями, які виконували експлуатаційне утримання доріг області", - продовжує Ігор Гах.
Наразі дорожники зосереджені на дорогах міжнародного та національного значення. Там вже виконали ямковий ремонт і запевняють, що на цих дорогах проїзд забезпечено.
"При усіх наших проблемах намагаємося зробити так, щоб критичного стану доріг державного значення не було. Є локальні проблеми, і ми їх вирішуємо. Наприклад, останні нарікання людей були щодо проїзду гравійною дорогою від Путили до Селятина. Цей відрізок дороги був у планах на реконструкцію, однак війна поставила на паузу реалізацію цього проєкту. Підрядна організація, як тільки дозволили погодні умови, виконала необхідні заходи по забезпеченню проїзду. На сьогодні там ситуацію покращили, зробили водовідвід, спрофілювали дорогу. Аналогічна ситуація була по відрізку дороги Т-26-01 Біла, Стрілецький Кут, Глиниця. Наразі є необхідність проведення ямкового ремонту на дорогах територіального значення. Це такі дороги, як Чернівці-Недобоївці, Чернівці-Вижниця та інші. За умов отримання фінансування ремонти на цих автошляхах будуть проведені", - запевняє Ігор Гах.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
11-03-2024, 19:00
0
2 966