Сьогодні, 16 лютого, до Всесвітнього дня екскурсовода в Інституті післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області відбулася презентація книги Леся Щербанюк та Юрія Ковтуна "Чернівці-Берлін-Світи…".
Про це повідомляє кореспондентка molbuk.ua
Організаторкою зустрічі була бібліотекарка ІППО ЧО Наталія Савченко.
Один із авторів – Юрій Ковтун — розповів власну історію знайомства з трьома поколіннями чернівецької єврейської родини Іппенів.
"Під час екскурсії 2018 року пригадав собі, що на вулиці 28 Червня (
тепер вул. Конституційна - ред.) у будинку № 34 проживав відомий розвідник – Ян Черняк. Ця інформація наштовхнула мене на подальші розшуки про самого чоловіка і його сім’ю. Переді мною постало дуже багато вигадок та легенд навколо цього історичного персонажа. Потрібно було ретельно відсіювати кожне слово, щоби не помилитися", – ділиться пан Юрій.
Ян Черняк працював у воєнній розвідці Радянського Союзу. Пропрацювавши 15 років, чоловік жодного разу не видав себе, не зазнав провалу, тому розгадати образ чернівецького Отто Іппена і московського Яна Черняка було надзвичайно важко.
"Я зайнявся пошуком школи, де навчався розвідник. Шукав його прізвище в табелях Чернівецьких ліцеїв. Відчував, що Отто Іппен здобував освіту саме в нашому місті. В останній день моєї відпустки знайшов журнал, де був зазначений Отто і його однокласники. Звідти все почалося", – зазначає чоловік.
Чоловік каже, що книгу писав три роки разом із Лесею Щербанюк. Жінка працює в муніципальній бібліотеці імені Анатолія Добрянського, а пан Юрій - у правоохоронних органах. Тому приділити час книзі могли тільки у вихідні.
"Колись до мене приїхав зі Львова один журналіст, щоби побачити наше місто. Воно настільки захопило товариша, що мене це надихнуло писати книги про Чернівці. Вважаю, що моє завдання – допомагати вчителям, дітям тощо", – каже Леся Щербанюк.
Назву "Чернівці-Берлін-Світи…" книга отримала неспроста. Адже у Чернівцях прожило та померло перше покоління Іппенів. У Берлін виїхало жити третє покоління родини, щоби здобути освіту та мати перспективи на майбутнє. Адже там розвивалися наука, архітектура та мистецтво. Рідна мова Іппенів – німецька. Слова "світи" означає кінцеву точку, звідки не повернуться додому.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
16-02-2024, 23:41
3
3 262