Військовослужбовці чернівецького підрозділу Нацгвардії показали, як загартовують стресостійкість.
Про це повідомляє Національна гвардія України.
Стрес — це нормальна реакція нервової системи на ті умови, в яких опиняється військовий на передовій. Стрес може допомогти швидше діяти, рухатись, ухвалювати рішення.
Помірний стрес — постійний компаньйон військовослужбовця. Водночас в умовах стресу нервова система сильно навантажується, і накласти турнікет, перезарядити зброю, скористатись рацією та планшетом — все це може стати неочікувано складним завданням.
Занурення в гуркіт бою, дим, вогонь, вибухи, екстремальні фізичні навантаження та різкі зміни тактичної обстановки, яку моделюють досвідчені інструктори, дозволяють нацгвардійцям відчути на собі й вивчити особливості реакції людського організму на вплив стресу. Про механізм перебігу цих реакцій, їхні прояви та наслідки військовослужбовцям детально розповідають офіцери-психологи.
Ці знання дозволяють вчасно розпізнати зміни у психоемоційному стані людини, яка зазнала значного морального потрясіння і, наприклад, увійшла у стан так званого бойового ступору й не може адекватно реагувати на обстановку, наражаючи себе та оточуючих на небезпеку.
Психіка пересічної людини не пристосована до того, з чим іноді доводиться стикатися учасникам бойових дій, тому такі заняття дозволяють захисникам краще підготуватися до роботи в екстремальних умовах.
Ще однією метою заняття з психологічної підготовки є зміцнення взаємодовіри між військовослужбовцями. Згуртованість військового колективу, взаємна підтримка, вміння зосереджувати спільні зусилля на виконанні пріоритетних завдань, дієва комунікація та здатність швидко визначати можливі загрози й сприятливі чинники - комплекс компетенцій, що значною мірою визначає ефективність дій підрозділу.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.