Горщики з найпростішими одно- чи дворічниками створять затишок і на балконі, і біля під’їзду, і на підвіконнях у багатоповерхівці. Контейнерне озеленення – це найкращий вихід для тих, хто у душі садівник, але живе в місті. До того ж горщики – це чудовий простір для креативу. Вазони, кашпо і різні підлогові вази можна змінювати кілька разів за сезон, висаджувати у них сезонні квіти, робити композиції.
Для озеленення підвіконня на кухні можна використовувати запашні трави. Дуже стильний мають вигляд у горщиках базилік, естрагон, розмарин, лаванда. Вони невибагливі, не потребують особливого догляду, йдеться у публікації "МБ".
Якщо ви хочете, щоб ваша імпровізована клумба в горщику була яскравою і барвистою найкраще використовувати однорічні рослини. Вони мають буйне цвітіння і красиве забарвлення. Це можуть бути: петунія, сурфінія, бегонія, алісіум, лобелія, чорнобривці, бальзамінові, фуксія, братки.
Якщо не хочеться щорічно витрачатися на озеленення, можна висадити у горщики й багаторічні квіти: бегонії, віоли, герань чи пеларгонію.
Цієї пори на ринках Чернівців можна знайти розсаду всіх цих квітів. Вони чудово підійдуть для озеленення балкона, підвіконня, квіткових чаш.
На квітковому ринку, що на вулиці Героїв Майдану, квіткове розмаїття вражає. У великих коробках кольоровими килимками квітнуть однорічні й багаторічні квіти. Попит на рослини є, бо ледь не біля кожного продавця – по кілька покупців, навіть попри те, що ціни цього року вищі, ніж минулого.
– Зараз у нас сезон, люди купують як квітучі, так і рослини з декоративним листям. Кожен хоче створити красу біля хати, на підвіконні чи на балконі. Тож попит є. Щодо цін, то все дорожчає, і квіти теж, – розповідає продавчиня Віталіна.
Пані Віталіна каже, що рослини, які вони продають, здебільшого привезені із Закарпаття, але є й свої. Підприємці живуть біля міста, тож мають теплицю.
Продавці стверджують, що ціни на свою продукцію підвищили мінімально попри те, що витрати мали значні: через проблеми з електроенергією теплиці обігрівали, хто чим міг. Освітлювали також альтернативними джерелами, на які витратилися. Тому, зараз, наприклад, вазон із доволі великим кущем герані коштує від 70 гривень, на відміну від торішніх 50.
У теплицях, яких багато навколо Чернівців, вирощують чимало квітів і рослин для садово-паркового озеленення. Ціни там не надто відрізняються від тих, що на базарах. Однак якщо потрібно багато саджанців, то краще купувати гуртом у тепличному господарстві.
Ціни за саджанець (грн)
Сурфінія – 15-20
Петунія – 20-30
Бегонія – 25-30
Газанія – 15-20
Колеус – 30-40
Лобелія – 20-30
Вербена – 30-40
Бальзамін – 40-60
Алісіум – 15-20
Діхондра – 20-30
Бакопа – 15-20
Традесканція – 15-20
Кампанула – 30-50
Чорнобривці – 20-30
Герань в’юнка – 30-50
Герань кущова – 70-80
ДО ТЕМИ
Де і що квітне
На південному балконі втримаються рослини, які витримають сильну спеку. Це петунія, вербена, календула, настурція, сальвія, майорець.
На північному балконі, де більшу частину доби – тінь, будуть добре себе почувати плющ, хлорофітум, традесканція, тіарела.
На східному балконі сонце активне вранці, а вже з полудня зберігається півтінь. Це комфортні умови майже для всіх рослин, навіть тих, що мають ніжне листя: герань, петунія, лобелія, бальзамін, фуксія, барвисті колеуси.
Західний балкон, де вранці прохолодно, а з 12 години з’являється сонце (але не палюче), також підходить для більшості рослин, серед яких: газанія, лобелія, портулак, олеандр.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram