RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |


Постійні стреси та тривожність через війну провокують у багатьох загострення серцево-судинних захворювань та низку інших хвороб.

Йдеться, зокрема, про зростання кількості хвороб із запущеними стадіями розвитку, збільшення кількості інфарктів та інсультів. Війна також позначиться на психічному здоров’ї.

Про це йдеться у публікації "Молодого буковинця".



Звертайтеся до психологів



"Профілактичні огляди нині точно не в пріоритеті багатьох із нас, – заявив Віктор Ляшко, міністр охорони здоров’я. – А з огляду на те, що триває війна, а до цього була пандемія коронавірусу, то виникають проблемні моменти. Перше – це зростання онкологічних хвороб третьої та четвертої стадії, друге – гіпертонічної хвороби, маємо інфаркти, інсульти в більш молодому віці.

Міністр охорони здоров’я також прогнозує, що психологічної підтримки потребуватиме приблизно 15 мільйонів українців. Із них, приблизно три мільйони потребуватимуть ще й допомоги психіатра чи психотерапевта через перебування у постійних стресах.

– Війна призводить до того, що ми з вами одразу старіємо на 10-15 років. Йдеться не про зовнішній вигляд, а про хвороби, які мали вікову структуру. Вони зустрічатимуться на 10-15 років раніше, ніж це було до війни. Тому закликаю всіх зараз за необхідності звертатися до психологів – спеціально для цього працюють безкоштовні гарячі лінії, – заявив Віктор Ляшко.

Лікарі ж зауважують, що з початком війни також збільшилась кількість неврологічних хвороб та недуг, пов’язаних із ендокринною системою.

"Під шкірою щось повзало"

"Серед багатьох пацієнтів, які до мене звертаються з подібними симптомами, наведу приклад 52-річної жінки, у якої діагностували тиреотоксикоз, – розповідає Світлана Митрик, лікарка-ендокринолог. – Жінка відчувала сильний стрес, адже її чоловік та син зараз на війні. Не спала вночі, за місяць схудла на 10 кілограмів. Депресія, сльози були її постійними супутниками. Найбільше насторожило те, що у неї з’явилося відчуття, ніби під шкірою щось повзає. Пацієнтка звернулася спочатку до невролога, який сказав, що їй варто проконсультуватися у психіатра. Психіатр порадила спочатку порадитися з ендокринологом. Жінка здала аналізи на гормони, і в неї діагностували тиреотоксикоз. Це клінічний синдром, що виникає в організмі внаслідок надлишку гормонів щитоподібної залози. Після лікування почувається краще. Під шкірою вже "нічого не повзає". Пацієнтка стала спокійніша. Дякує, що не почали її лікувати психотропними препаратами".

За словами Світлани Митрик, ендокринні захворювання не "кричать" про себе, тому людина може і не підозрювати, що щось не так.


– Яскраво проявляється тільки одне захворювання щитовидної залози – тиреотоксикоз, це коли щитовидка виробляє більше необхідної кількості гормонів, – каже ендокринолог. – Тиреотоксикоз виліковний, але з його симптомами часто можна загубитися в кардіологічних кабінетах і навіть опинитися в кардіореанімації. Щастить тим, хто потрапляє до доброго кардіолога, який диференціює, з чим пов’язаний стан, і яка хвороба має подібні симптоми і скерує вас на консультацію до ендокринолога.

Хвороби, які виникають від стресу

– Артеріальна гіпертензія - хвороба небезпечна безсимптомним перебігом, адже симптоми проявляються лише під час гіпертонічних кризів. Мають насторожити головний біль, запаморочення, біль у грудях, відчуття страху. Основною клінічною ознакою хвороби є тривале і стійке підвищення артеріального тиску внаслідок стресів.

– Виразкова хвороба шлунку та дванадцятипалої кишки. Одне з найпоширеніших захворювань серед українців, яке особливо популярне у наш неспокійний час.

– Ревматоїдний артрит. Системне захворювання сполучної тканини з ураженням дрібних суглобів. Вперше може проявитися після важкого фізичного навантаження, емоційного шоку, втоми. Хвороба небезпечна ураженням суглобів.

– Гіпертиреоз та тиреотоксикоз. Хвороби щитовидної залози нерідко викликають занепокоєння, дратівливість, збудження, труднощі з увагою та зосередженням, безсоння.

– Бронхіальна астма призводить до проблем з диханням. Причина хвороби – неможливість висловити свої негативні емоції природним способом, наприклад, за допомогою сліз.

– Нейродерміт. Проявляється шкірними висипаннями. Нерідко спостерігається тісний взаємозв’язок нейродерміту з депресивним синдромом, напруженими умовами проживання, страхом перед майбутнім і відсутністю підтримки близьких.

– Синдром хронічної втоми. Жертви цього синдрому відчувають нестачу енергії навіть за мінімальних навантажень.

Як отримати безкоштовну психологічну допомогу

В Україні працюють десятки ліній, де готові надати українцям безплатні консультації.
*Lifeline Ukraine
Лінія працює цілодобово для запобігання самогубств та підтримки психічного здоров’я.

Як звернутися: 7333.
*Національна психологічна асоціація України
Психологи консультують у телефонному форматі або через відеозв’язок від 10:00 до 20:00.
Як звернутися: 0 800 100 102.
*Кризовий центр "Соціотерапія"
Реабілітація для цивільних та військових: групова психотерапія, індивідуальні психологічні консультації.
Як звернутися: +38(096) 274-59-54.



Здійснено за підтримки Асоціації "Незалежні регіональні видавці України" в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Леся Токарюк
22-04-2023, 18:41
Коментарів 0 Переглядів 3 053


Внаслідок аварії загинули 17-річна дівчина та 30-річний чоловік

Дівчина спакувала потрібні військовим речі в коробки, які так і назвала – "коробка допомоги"
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.