У Чернівцях цього скарлатиною захворіло вже 80 дітей.
Про це molbuk.ua розповів завідувач епідвідділення Центру профілактики та контролю хвороб Чернівецької області Юрій Падурару.
Захворюваність продовжує зростати Якщо 5 квітня було зафіксовано 53 випадки скарлатини, то станом на 17 квітня – 80 випадків.
Водночас епідеміолог зазначає, це поодинокі випадки і немає епідемічного зростання.
"Скарлатина – це некерована інфекція. Вона має періодичність і зростання спостерігається через кілька років. Наразі захворюваність не набула епідемічного характеру. Це поодинокі випадки у школах та дитсадках. Зафіксовано переважно легкі форми, немає ускладнень та госпіталізацій, - пояснив Юрій Падурару.
Довідка
Скарлатина — гостре інфекційне захворювання групи стрептококових інфекцій, яке проявляється інтоксикацією, гнійним ураженням мигдаликів ротоглотки та характерним висипом. На скарлатину найчастіше хворіють діти віком 1–9 років.
Джерело інфекції — хвора людина чи бактеріоносій. Шлях передавання — повітряно-краплинний. Краплі формуються під час кашлю, чхання і навіть розмови хворого. Вони розлітаються на 0,5–1,5 м від інфікованої людини. "Вхідними воротами" інфекції є ротоглоткові мигдалики.
Захворюваність на скарлатину повсюдна, але у країнах з помірно холодним і вологим кліматом частіше. Кількість хворих збільшується восени і взимку.
Інкубаційний період недуги триває від 1 до 12 днів, частіше 2–7 днів. У більшості випадків скарлатина починається раптово. Розвивається ангіна, на мигдалинах можливий біло-жовтий наліт. Язик спочатку має біле нашарування, але після 2-3 днів починає очищатися з кінчика і до 4-го дня стає яскраво-червоним, з виокремленими сосочками — так званий малиновий язик.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
17-04-2023, 20:18
0
3 277