У Чернівцях зареєстровано 53 випадки скарлатини серед дітей до 14 років. Це суттєве зростання, адже за аналогічний період минулого року був зафіксований лише один випадок хвороби.
Про це molbuk.ua повідомив завідувач епідвідділу Центру профілактики та контролю хвороб Чернівецької області Юрій Падурару.
Епідеміологи кажуть, що це суттєве збільшення, але немає спалахової захворюваності, коли фіксують п’ять і більше хворих в одній групі.
"Хоч кількість хворих і зросла, але епідемічна ситуація не ускладнена. Випадки скарлатини зареєстрували у десяти школах та дев’яти садочках. Найчастіше хворіють діти молодшого шкільного віку: серед дітей від 5 до 10 років зафіксовано 39 випадків", - каже Юрій Падурару.
Епідеміолог пояснює, що на зростання захворюваності могли вплинути поява і циркуляція збудника, зниження імунітету та холодна погода.
Скарлатина – гостре інфекційне захворювання, яке проявляється такими симптомами: інтоксикацією, гнійним ураженням мигдаликів ротоглотки та характерним висипанням. На скарлатину найчастіше хворіють діти віком від 1 до 9 років.
"Скарлатина передається повітряно-краплинним шляхом. Краплі формуються під час кашлю, чхання і розмови хворого. "Вхідними воротами" інфекції є ротоглоткові мигдалики. Зазвичай скарлатина починається раптово. Розвивається ангіна, на мигдалинах можливий біло-жовтий наліт. Через добу після початку захворювання, на шкірі хворого виникає характерний висип яскраво-рожевого або червоного кольору. Висип триває від 2 до 6 днів, потім блідне і покривається дрібними лусочками Інкубаційний період недуги триває від 1 до 12 днів. Хворим на скарлатину слід перебувати в ізоляції 10 днів, якщо перебіг захворювання легкий і без ускладнень. Після цього терміну їм ще 12 днів не можна відвідувати місця скупчення дітей. Ізоляція триває впродовж трьох тижнів", – розповідає головний спеціаліст-лікар управління охорони здоров’я Чернівецької міської ради Ірина Вострікова.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram