Ілля Клим, відомий більшості як Гуцул Дракон, розповів, як вони з колегами переганяють авто та переробляють їх у бандеромобілі.
Про це повідомляє кореспондентка molbuk.ua
Kolegi studio існують із 2014 року, започатковані у Львові. Раніше хлопці щомісяця організовували вечірки у форматі кабаре, знімали відеопроєкти для ютуб-каналу, зокрема – "Наші без раші".
З початку повномасштабної війни після скетчу "москва Палає" група закрилася і почала волонтерити.
– Наш колектив – це люди з різних куточків України: Львова, Хмельницького, Києва, Житомира, навіть із Криму. Ми зараз працюємо на благо нашого війська, щоб з кожним днем наближати спільну перемогу, – розповідає Ілля Клим.
У перші дні війни хлопці допомагали коштами, купували військову амуніцію. Пізніше до них почали надходити прохання, що військові потребують якісні авто.
– Ми знайшли у Львові дві станції технічного обслуговування, які згодилися допомогти у цій справі. Основне наше завдання – додати машинам броні. Військові дають вимоги щодо обладнання такого авто. "Бандеромобіль" роблять протягом 10-12 днів – укомплектовують, фарбують. Хлопці зі СТО двері укріплюють додатковими листами. На машини кладуть турелі – установки під зброю. Таким чином створюється не просто військове авто, а справжня зброя, яка кришить русню, – усміхається Ілля.
"Не зупинимося, поки біда в країні"Запити надходять напряму від військових. Ілля розповідає, що "бандеромобілі" повинні їхати тільки на передову, а не сидіти в тилу. На ютуб-каналі Kolegi Studio лідер групи Роман зазначає, що вони беруть в роботу такі авто, як Toyota Tundra, Mitsubishi L 200 та Jeep Wrangler. Всю інформацію про звіт їхньої справи можна знайти на сайті Bandera-car.com.ua.
– На сайті кожен може залишити запит на авто. В один момент запитів на автомобілі стало настільки багато, що ми фізично не встигали виготовляти їх. Приємно, що до нас долучаються люди з Європи, здебільшого переганяють машини з Польщі. Зараз уже понад 60 готових машин відправили в гарячі точки. Думаю, це не кінець, поки маємо таку біду в країні, – каже Ілля.
Окрім відкритого збору в соцмережах, Ілля Клим із друзями організовує місцеві заходи на підтримку ЗСУ, де зібрані кошти передають на "бандеромобілі". Зараз він завершує збір для спецпідрозділу, що у місті Харкові.
– Ми намагаємося збирати кошти різними шляхами: організовуємо благодійні івенти, де проводимо аукціони на продаж різних речей. З останніх це був стендап-концерт, на якому продали поштову марку з відомим слоганом за 7 000 гривень. Наразі ми зібрали 150 тисяч гривень на "бандероавто". Залишилося ще 70 тисяч для повного закриття рахунку одного авто, – розповідає Ілля Клим.
Доки об’єднані – доти не подоланіІлля додає, що війна змінила світогляд кожного.
– Війна вносить свої корективи, змінюються пріоритети. Якщо до війни я не надавав мові особливого значення, то зараз все навпаки, бо розумію, що це зброя українців. Наш народ – безстрашний, та попри це варто не забувати про війну, а робити свій внесок у перемогу, – провадить І.Клим.
До їхньої команди долучаються люди, що на волонтерських засадах переганяють машини в Україну і після переобладнання відвозять в гарячі точки для військових.
– Маршрути до міст, що потребують ці авто, бувають досить складними. Траплялося так, що чоловік проїжджав ввечері певне місто, а починалася комендантська година, виникала проблема з ночівлею. З цим питанням ми зверталися до підписників – і люди відгукувалися, – зауважує Клим.
Ілля розповідає, що натхнення для створення гумору бере зі звичних речей – спілкування з рідними, прогулянок у рідному краю – Берегометі.
– Наш гумор від початку розпалював ненависть до ворогів, і зараз продовжуємо таким шляхом підтримувати український незламний дух, адже коли ми об’єднуємося – нас не подолати чи то на творчому шляху, чи на військовому, – каже.
17-06-2022, 11:15
0
3 111