За минулий рік до Чернівецької міської дитячої лікарні потрапило 23 дітей з алкогольним отруєнням. Це підлітки, які через надмірне вживання алкоголю потрапили до реанімації.
Про це molbuk.ua розповів завідувач реанімації Чернівецької міської лікарні Степан Басистий.
Серед пацієнтів з таким діагнозом був навіть 12-річний хлопець.
"Цей хлопець потрапив із алкогольним отруєнням після того, як старші хлопці запросили його у компанію, і там він вирішив спробувати горілку. Доза була немалою, тож хлопець потрапив до лікарні", – каже Степан Басистий.
Лікарі констатують, що зараз до лікарні потрапляє менше підлітків з алкогольним отруєнням, ніж минулими роками. Але це пов’язують не з тим, що діти стали більш свідомими, а з карантинними обмеженнями.
"За останні два місяці не мали пацієнтів з алкогольним отруєнням. Діти були на канікулах, тепер у них онлайн-навчання, але щойно повернуться до школи, ми знову будемо мати подібні випадки", – каже Сергій Басистий.
Лікар пояснює, що загалом таких випадків більше, але не усі вони доходять до офіційної статистики.
"Згідно із законом, ми маємо повідомити про подібні звернення до поліції, тому батьки намагаються лише у крайньому випадку звертатися до лікарень. Ще кілька років ми реєстрували по 70-80 випадків алкогольних отруєнь на рік. Тепер їх офіційно значно менше. Часто буває, що дітей привозять у приймальне відділення, їм надають першу допомогу, і батьки їх забирають. Такі випадки вже не фіксуються у лікарні. Тому реальних випадків отруєння алкоголем серед підлітків більше, ніж показує статистика", - розповідає лікар.
Зазвичай, діти до лікарні потрапляють з вулиці, їх привозить швидка допомога, яку викликають сторонні люди.
"Стандартна процедура під час алкогольному отруєнні — це промивання шлунка. Але в нас були поодинокі випадки, коли дитина ледве дихала, і це вже потребувало респіраторної підтримки дихання. З алкогольним отруєнням потрапляють і хлопці, і дівчата. Якщо взяти за сто відсотків пацієнтів, яких лікуємо від алкогольного отруєння, то лише 20 відсотків привозять із дому. В переважній більшості цих дітей доправляє швидка допомога, бо їх знаходять на вулиці. Вони або сплять на дитячих майданчиках, або взагалі падають на вулиці", – розповідає Степан Басистий.
Лікарі констатують, що почастішали випадки, коли діти потрапляють із наркотичним сп’янінням, але їх важче визначити, тому пишемо отруєння невідомою речовиною.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
13-02-2022, 14:28
0
6 652