Соковита курка-гриль із часником у бульйоні, велетенська піца-пиріг та смачні смажені пиріжки з сиром, лівером чи картоплею... Легендарні кафе у центрі міста, припинили свою роботу. Чому?
Про це йдеться у публікації газети "Молодий буковинець".
На дверях відомих у місті, недорогих, але атмосферних закладів харчування нині висять вивіски "Оренда". За незначний період у місті закрилося близько десятка таких "генделиків". Комусь не вдалося вижити в умовах конкуренції з великими ресторанами, когось "поховала" коронакриза.
Чернівчани ностальгують за "епохою теплих, майже сімейних" кафе.
"Там можна було випити бокал хорошого і недорогого пива, з’їсти щось не корисне, але таке смачне, посидіти душевно без промовистих поглядів офіціантів "коли ви нарешті звалите", – пише чернівчанин Вадим.
"Була єдина точка у місті"Відоме кафе "Кури гриль", яке знаходилося навпроти стадіону "Буковина", на вулиці Головній, більше як 30 років було "родзинкою" міста завдяки смачному курячому бульйону з м’ясом і часником. 28 років цим закладом опікувався підприємець Іван Боднар. Та наприкінці 2021 року неприємно вразила новина про закриття "генделика". Нині на його місці лише "руїни".
"От це-таки шкода. Чернівці взагалі втрачають свій шарм затишного європейського містечка", "Кури в Івана Івановича були класні, єдина точка у місті", – пишуть чернівчани.
Як з’ясувалося, підприємець планує оновити заклад. Про це Іван Боднар розповів "МБ".
"Звісно, важко щось прогнозувати, але плануємо там перебудову, – каже він. – Уся конструкція буде знесена. Те приміщення, як кажуть, себе вже віджило, конкуренція "підсідала". Тож заклад мусить бути сучасним".
Іван Іванович поки що не розкриває усіх деталей задуманого будівництва, однак переконує, що планує відновити роботу ресторану на цьому ж місці.
"Звісно, не так усе просто робиться: всі ці погодження, переноси мереж – воно займає багато часу. Але однозначно на першому поверсі приміщення залишу місце під ресторан", – додав він.
На запитання, чи можна сподіватися, що чернівчани зможуть ще посмакувати фірмовими стравами "Курей гриль", підприємець скромно відповів:
"Не хотів би щось обіцяти. Бо життя таке складне, є багато різних нюансів. Тому не скажу, що ні, але й не скажу, що так".
"Нема кухарів, усі тікають за кордон"Ще одне кафе Івана Боднаря, яке свого часу стало легендарним, але якому довелося припинити роботу – "Гриль" у підвалі на вулиці Руській. "Фішкою" цього закладу була ситна піца-пиріг, яку готували тільки тут. Після закриття "генделика", який із часів Союзу чернівчани пам’ятали як "Білочку", підприємець намагався відновити його роботу вже в іншому місці – у підвалі неподалік греко-католицького собору на Руській.
"Чому закрилися? У мене були інші бізнес-проєкти. У той заклад треба було дуже багато грошей вкладати, треба було робити серйозні ремонти. А ще зараз проблема із фахівцями. Нема кухарів, усі виїжджають за кордон, і втримати їх дуже складно, бо там вищі зарплати", – розповів підприємець.
"Ніхто не спитає, чому закрилися"Торік восени закрився ще один бюджетний бар у центрі – "Гамбрінус" на вулиці Хмельницького. Він був відомий як пивний заклад, в якому завжди можна було недорого скуштувати смачні закуски: баварські сосиски, картоплю по-селянськи тощо. Нині на вхідних дверях цього приміщення висить табличка "Оренда" з номером телефону.
Як розповів "МБ" власник закладу Василь Бабяк, причиною припинення діяльності "генделика" стали суперечки з керівництвом педколеджу, який розташований поруч.
"Вони обурювалися через наш літній майданчик, який межував з їхньою територією, – каже підприємець. – Педколедж хотів, щоб ми знесли майданчик. Але якщо в нас не буде літнього майданчика, то нема змісту утримувати той заклад. Бо всередині дуже мало місця, і навіть вікон немає".
Підприємець додає, що в центрі міста нині не залишилось жодного ресторану чи бару схожого типу.
"Спробую здати комусь в оренду це приміщення. Не хочеться також втрачати марку. Люди ж хочуть на літньому майданчику відпочити. Скажімо, влітку взяв той келих пива і пішов на свіже повітря... Чернівчани знали нас і приїжджали з різних куточків міста", – розповів В. Бабяк.
Чоловік скаржиться, що нині немає жодної державної підтримки малого бізнесу.
"Ніхто не прийде і не скаже: "Чоловіче, та чого ти закрився? Що тобі треба? Давай працюй". На жаль, Чернівці – це не Львів і не Тернопіль, де міськрада йде на якісь уступки і вислуховує бізнес. Відколи ми повідомили, що приміщення здається в оренду, ви перші мені зателефонували й поцікавились причинами", – додав пан Василь.
Розпродують майно "Пиріжкової"Ще один практично культовий заклад у центрі, який припинив свою роботу, – "Крамничка на площі", яку в народі називали "Пиріжковою". Таку назву підвал навпроти ратуші отримав завдяки широкому асортименту смажених пиріжків, які продавали тут. "Пиріжкова" закрилась у липні минулого року після смерті її багаторічного власника Ігоря Ільїна.
Нещодавно на популярному сайті оголошень з’явилось повідомлення про розпродаж майна з цього закладу – холодильників, морозилок, вітрин і холодильника для напоїв.
Автори оголошення у коментарі "МБ" повідомили, що вони є спадкоємцями "Крамнички". За їхніми словами, саме ж приміщення закладу не продається.
"Продаємо тільки старе майно, бо плануємо відновлювати роботу закладу, будемо нову техніку закуповувати. Очікуємо, що в березні відвідувачі зможуть сюди зайти. Тематика закладу буде приблизно такою ж, як і була. Тільки магазину вже не буде", – повідомив новий власник приміщення.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
6-02-2022, 14:35
0
12 079