Іменини – це особлива дата у церковному календарі, яку також називають днем ангела. Це свято має релігійні витоки, і суть його полягає у вшануванні того святого, ім'ям якого названа людина. Для кожного імені відведено певні дні в році.
Олександра - ім'я має грецьке коріння і означає "хоробра захисниця".
Анатолій - з давньогрецької мови означає "східний", "схід", "схід сонця" або ж "світанок".
Арсеній - ім'я з'явилося від грецького імені Арсеніос, що походить від "арсен", що означає "зрілий", "мужній".
Василь - ім'я грецького походження від (грец. βασιλιάς), що означає "ца́рський".
Гаврило - ім’я має древнеарамейские коріння, складається з двох частин, які сучасною мовою можна перекласти: "сильний чоловік" і "бог".
Герман - ім'я латинського походження; сходить до лат. Germanus — "єдиноутробний", "близький", "рідний".
Костянтин - ім'я Костянтин зародилося в латинській мові. Воно утворилося від найменування "constans" і переводить як "стійкий", "постійний" або "твердий".
Лука - означає "світло"
Микита - походить з давньогрецької мови і означає "переможець"
Микола - складається з двох давньогрецьких слів: "nicos" – "переможець, перемога" і "laos" – "народ". Тобто значення імені Микола можна розшифрувати як "переможець народів".
Ніна - ім’я, походження якого не все зрозуміло і сьогодні. Так, за однією з версій ім’я Ніна має грузинські корені (власне в Грузії воно вимовляється як Ніно) і, можливо, перекладається як “цариця”. Деякі дослідники схильні виводити ім’я Ніна з івриту, де слово з таким фонетичним оформленням означає “правнучка”.
Павло - від давньоримського Paulus ("Пауль"), утвореного від лат. paulus ("скромний", "малий").
Серафима - ім'я означає "полум'я", палаючу вогняну душу.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.