Минулої суботи відбулася всеукраїнська акція "Посадимо ліс разом".
Відбулась така лісова толока і на Буковині. Уже зранку на околиці Топорівців, що на Новоселиччині, зібралося понад 60 осіб у зеленій уніформі.
Дехто зносив докупи горщики з лісовими саджанцями, а відповідна площа заздалегідь була рівно поділена на ряди.
Раніше тут була сіножать
Директор Чернівецького держлісгоспу Василь Хащевий провів невеликий інструктаж, розповів про те, який метод посадки сіянців.
– Раніше на цих 60 сотках була сіножать, а тепер тут посадимо дуби, вирощені в горщиках із закритою кореневою системою, ялиці та інші породи дерев, – каже він. – Ділянка належить Садгірському лісництву, працівники якого й вийшли на лісову толоку. Допомогти нам приїхали й голова облради Олексій Бойко з працівниками апарату ради, дехто з сім’ями, керівник місцевої ОТГ, інші добровільні помічники.
Висаджуватимемо сіянці вручну. Всього на цій ділянці розміститься 3429 дерев. Через десять років тут буде справжній ліс. Треба буде робити прорідження, щоби дерева мали достатньо світла й не пригнічували одне одного. Така лісова толока триватиме протягом місяця в різних сільських громадах. У Великому Кучурові, Волоці, Тарашанах, Остриці, Мамаївцях, Магалі, Волоці. Тамтешні селяни вже визначилися з тими ділянками, які не придатні для ведення сільського господарства. Посадковий матеріал та фахівців виділить наш лісгосп. Маємо свій розсадник в Оршівцях, в якому росте 700 тисяч лісоутворювальних порід.
Розбившись на групи, учасники толоки взялися до роботи. Завдяки спеціальному знаряддю – мечу Колесова, робили лунки й клали туди сіянці. Протягом двох годи площа 60 соток була впорана.
Допомагали діти з шкільних лісництв
– Сьогодні лісова толока проведена на десяти локаціях, – розповів Василь Гончар, начальник обласного управління лісового господарства й мисливства. – Як наслідок, буде посаджено 200 тисяч дерев, зокрема, дуб червоний, вирощений у касетах, модрина, псевдотсуга. Перед лісгоспами області стояло завдання посадити дерева на 170 гектарах, але ми вишукали додаткові резерви й вийшло, що заліснимо 224 гектари, на яких виросте мільйон дерев.
Того дня багатолюдна лісова толока відбулася й на Сокирянщині. Йдеться про Сокирянське лісництво Сокирянського держлісгоспу, де відкрили екологічну стежку. А ще завдяки добровільним учасникам, вихованцям учнівського лісництва Романківецького ліцею було закладено дубовий гай на площі 2,5 гектара. Отже, посадили майже дев’ять тисяч сіянців дуба звичайного.
На Сторожинеччині з допомогою представників Красноїльської ОТГ нові ділянки лісу з’явилися у Лаурському лісництві. На площі в один гектар посадили майже шість тисяч сіянців хвойних та листяних порід.
– Нам теж допомагали садити ліс місцеві активісти, працівники лісової охорони та члени Полянського шкільного лісництва, – ділиться Віталій Мельник, лісничий Клішківецького лісництва Хотинського держлісгоспу. – Незважаючи на холоднечу, а був сильний вітер, на чотиригектарній площі було посаджено 14,5 тисячі сіянців дуба звичайного.
Не залишилися осторонь важливої екологічної акції й на Путильщині. "Карпатський держспецлісгосп" здійснив заліснення в Шурдинському лісництві – в урочищі Ріпень. Тут на підготовленій ділянці працювали представники державної лісової охорони лісництва разом із працівниками апарату управління підприємства на чолі з директором Юрієм Чорняком. Спільними зусиллями було висаджено 1333 сіянців ялини.
Спеціалісти Путильського держлісгоспу заклали хвойні дерева на території Яблуницького лісництва.
Дещо своєрідно проходила толока в "Новоселицькому держспецлісництві АПК". Тут лісоводи провели непросту посадку лісу неподалік Мамалиги. Ділянка знаходиться у прибережній смузі річки Прут, що розділяє межі України та Румунії. Для перебування на цій території, що знаходиться за контрольно-слідовою смугою, лісівники отримали дозвіл прикордонної служби. І всі роботи здійснювалися під наглядом прикордонників.
– Новий ліс буде й в урочищі "Бережниця", що біля Банилова, – ділиться Микола Дмитрюк, лісничий Вашківецького лісництва Берегометського держлісгоспу. – Нам допомагали й учні Карапчівської та Бабинської шкіл, всього понад 50 осіб. На 60 сотках висаджено 3100 сіянців бука, модрини та явора. Посадковий матеріал власний, адже в лісництві є свій розсадник.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram