RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » Зміни до ПДР: коли нові знаки та розмітка можуть з'явитися на Буковині


Нові зміни до Правил дорожнього руху почали діяти з першого листопада. Ці оновлення будуть досить суттєвими, адже вони охоплюють майже всі аспекти правил: змінюються знаки, розмітка, обмеження швидкості, класифікація доріг.

Зміни для водіїв

До вже чинних трьох типів доріг – міжнародні, національні, регіональні – додано четвертий: територіальні дороги. На дорожніх покажчиках вони позначатимуться літерою "Т" із номером дороги, йдеться в публікації "МБ".



На вулицях та дорогах місцевого значення з'являться ділянки для суміжного руху легкових автомобілів та велосипедистів. Початок і кінець такої ділянки повинен позначатися відповідними дорожніми знаками.

Також будуть нові дорожні знаки та розмітка.

Зміни для пішоходів

Нові позначені діагональні пішохідні переходи будуть застосовуватися лише на регульованих перехрестях, де дозволено перехід по діагоналі. Позначатимуться відповідним новим знаком "Діагональний пішохідний перехід".

Для пішоходів із порушеннями зору запроваджується коректне визначення. Раніше в ПДР використовувався термін "сліпі пішоходи", тепер на знаках і табличках до них з'явиться термін "пішоходи з порушенням зору". Нововведення торкнеться, зокрема, позначення відповідних дорожніх знаків та табличок до них.

Зміни для велосипедистів

З’явилися визначення велосипедної доріжки, велосипедної смуги та велосипедного переїзду.
Тепер велосипедисти повинні перетинати проїжджу частину велосипедними переїздами, а якщо такі відсутні – дотримуватися чинних норм ПДР (переводити велосипед по пішохідному переходу).

З'явилася й вимога, що велосипедисти нарівні з іншими учасниками дорожнього руху повинні слідувати сигналам регулювальника та світлофора на ділянках доріг, що регулюються.

Зміна в розмітці

Крім чинної вертикальної чорно-білої розмітки, будуть використовуватися нові види вертикальної розмітки. Розмітка жовто-червоного кольору використовується на ділянках концентрації дорожньо-транспортних пригод, аварійно небезпечних ділянках. Розміткою червоно-білого кольору позначатиметься "зебра" на нерегульованих і регульованих пішохідних переходах на проїзній частині дороги чи на велосипедній доріжці.
Крім цього, введуть нову дорожню розмітку перед виходами з території шкіл, для позначення місця концентрації ДТП, для позначення виділених місць паркування вздовж доріг, розмітку діагональних пішохідних переходів, велосипедних переїздів.

Зміни в знаках

Серед найбільш значущих змін – поява знаків для позначення платних доріг, доріг для суміщеного руху авто та велосипедів, велосипедної смуги та велосипедного переїзду, ділянок доріг для руху з використанням ланцюгів протиковзання. Також з'явиться дорожній знак на позначення зарядної станції для електромобілів.





Коли нові знаки з’являться в Чернівцях

Прессекретарка управління патрульної поліції в області Юлія Замерзляк розповідає, що наразі невідомо, які нові знаки можуть з’явитися в Чернівцях. Ці рішення прийматиме комісія з безпеки дорожнього руху при міській раді.

– Усе залежить від того, як організовано рух в місті. Балансоутримувачем доріг в місті є міська рада і будь-які зміни дорожнього руху затверджує комісія з безпеки дорожнього руху. Якщо буде передбачено, що нам такі дорожні знаки потрібні, то вони будуть встановлені. Але серед цих нових дорожніх знаків, є й загальноприйняті. Наприклад, місце концентрації дорожньо-транспортних пригод. Вони будуть встановлені по всій Україні, відповідно, – й у нас, – каже прессекретарка патрульної поліції.

Заступники міського голови Ігор Крохмаль розповів, як відбувається процедура встановлення нових дорожніх знаків.

– Спочатку ми маємо визначити зони, де можуть бути встановлені нові дорожні знаки на території міста. Далі здійснюється їх обстеження і виноситься питання на комісію. Вона збирається щомісяця. Члени комісії голосують і приймають рішення або ні. Потім готується розпорядження міського голови про встановлення відповідних дорожніх знаків. Отож це питання не одного дня, і воно швидко не буде вирішено, адже таких локацій може бути багато. Ми будемо розглядати інформацію від патрульної поліції, де такі знаки вкрай необхідні, інформацію від департаменту інфраструктури, департаменту транспорту, – зазначає Ігор Крохмаль.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Аліна Книжник
7-11-2021, 12:19
Коментарів 0 Переглядів 1 975


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.