Невідома Буковина: 6 цікавих фактів про театральні Чернівці

Новини Чернівців / Про Чернівці / Невідома Буковина
2 588
0

1. Спершу розваги чернівчан обмежувалися циганською скрипкою і ведмедем який "танцював гейби на розпеченому камінні". Наприкінці XVIII століття у місті виступали італійські актори. А в 1819 році підприємець Марторель перебудував свою конюшню на театральну залу. Вистави також влаштовували в міському казино, під кронами дерев у "Фольксгартені", готелях "Молдавія" та "Чорний орел".

2. Газета "Буковина" (№ 35 за 1865 рік) писала: "Ми маємо велику повагу до авторів, але, незважаючи на це, дозволимо собі констатувати, що комедія "Маленький Рішельє" зазнала у виставі цілковитої невдачі, а в деяких місцях гралася навіть нижче рівня будь-якої критики, а інша комедія "На англійський лад" просто нещадно знищена постановкою. Публіка була в такому захопленні виставою, що одна частина заснула, а інша покинула театр".



3. За проєктом архітектора Йоганна Грегора у 1878 році на розі Шульгассе й Тюркенгассе спорудили будівлю в стилі французького палацового театру на 547 місць за 21 867 гульденів, фасад прикрашала палаюча комета. Після 1904 року його використовували як кінотеатр.

4. За проєктом австрійських архітекторів Фельнера і Гельмера збудували новий триярусний театр, який вміщав 813 осіб. Третього жовтня 1905 року його урочисто відкрили виставою "Марія-Терезія". Потрапити тоді до театру було важко, бо всі місця миттєво розкуповувалися. Дроздовський згадує, як давав 20 геллерів білетеру, який впускав його до зали, коли гасло світло.

5. У театральних колах славився Тобіас Фалікман, який був провідним солістом хору міського театру і кантором синагоги, де навчав співу хлопчиків. Йому також давали невеличкі ролі за одну-дві крони. Скажімо, він граційно ловив на льоту порожню пляшку, грав слугу або жандарма, грайливо погрожував пальцем вродливій жінці.

6. Другого січня 1922 року до Чернівців на гастролі прибув відомий австрійський актор Александр Моїссі. Справжня лихоманка охопила місто, за квиток давали шалені гроші. Під час вистави до театру увірвалися румунські студенти, які почали ображати актора, відлупцювали публіку палицями та виштовхали із зали. Упродовж трьох днів вони утримували театр в облозі, звільнили начальника поліції. Чернівцям дали відчути, що вони стали румунським містом. Буквально за ніч залу Музичного товариства переобладнали під театр, де Моїссі вже міг грати без перешкод. Дроздовському випала честь вручити акторові на сцені лавровий вінок.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

Не перевищуйте швидкість: де у Чернівцях працюють камери, які фіксують порушення ПДР
У Чернівцях завтра перекриють завантажену вулицю: будуть обрізати дерева
Контролювали весь повітряний простір Європи: відомий мандрівник показав колишній секретний об’єкт на Буковині - відео
Витягати з того світу – це просто робота: Чернівецький центр екстреної медичної допомоги очолив рейтинг успішних реанімацій в Україні
ексклюзив
Чернівчан просять достойно провести загиблого солдата Василя Зельмановича
На Буковині модернізують залізничний пункт пропуску через українсько-румунський кордон
Місця вистачає не всім: у яких школах діти навчаються змішано через малі укриття
Нинішній епідсезон на Буковині був важким: від грипу померло четверо людей
Герої Буковини: під час виконання бойового завдання загинув Григорій Малиш
ЧТУ хоче купити три нові тролейбуси за 50 мільйонів гривень

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм