В Україні діють обмеження на використання безпілотних повітряних суден (коптерів).
Як повідомила юристка Єлизавета Середіна у своїй публікації на сайті
Bihus.Info, вільно використовувати коптери можна, якщо максимальна вага його – не більше 20 кг і людина користується ним для спортивної діяльності або розваг.
Проте, навіть у такому випадку необхідно дотримуватись правил: виконувати польоти в межах прямої видимості (коли пілот підтримує візуальний контакт з пристроєм), не вище 120 м, на швидкості не більше 160 км/год, поза межами зон заборон та обмежень, уникаючи скупчень людей та щільної забудови та дотримуючись інших правил.
Середіна зауважила, що дуже важливо звертати увагу на зони заборон та обмежень, які оприлюднені
на сайті Державіаслужби у вигляді окремої карти, яка містить інформацію щодо кожної з наведених зон.
Згідно з цією картою, польоти коптерів заборонені майже в усіх великих містах України. А якщо додати заборону літати у місцях “скупчення людей” та “щільної забудови” – фактично маємо заборону без дозволу літати в населених пунктах.
Водночас, в законодавстві немає визначення, що таке "скупчення людей" та "щільна забудова", тому можливі різні трактування цих понять. Наприклад, до поняття щільна забудова можна в теорії віднести територію житлових будинків та прибудинкову територію. В такому випадку краще літати дроном вздовж паркану, щоб точно не порушувати правило “щільної забудови”.
Скільки людей можуть утворити “скупчення людей” також незрозуміло, оскільки це оціночне поняття і в кожному окремому порядку буде трактуватися по-різному.
Де не можна літати у Чернівецькій областіЗгідно з
картою на сайті Державіаслужби, на Буковині є дві зони, де заборонено або обмежено польоти дронів.
Зокрема, під одну із цих зон підпадає значна частина Чернівців (повністю вулиця Героїв Майдану, значна частина вулиці Сторожинецької, вулиці Руська, Винниченка, Головна, а також населені пункти Годилів, Коровія, Чагор, Молодія та Остриця).
Інша зона, де діють обмеження на зйомки коптерами – територія між Сторожинецьким та Глибоцьким районом, де розташований загальновійськовий полігон "Прибан".
Яка відповідальність за порушення правил використання дронівСтаття 111 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає, що виконання польотів з порушенням нормативно-правових актів, які регулюють діяльність авіації, – тягне за собою штраф від 1020 до 8500 тис грн.
Також, у випадку порушення, ваш коптер можуть збити або перехопити, що вже саме по собі є серйозною втратою.
Крім того, адміністративна відповідальність передбачена за незаконне використання так званих “глушилок” для дронів. Відповідальність за це – штраф від 340 до 850 грн, а якщо дії вчинені повторно — від 850 до 1700 грн із конфіскацією пристроїв, що незаконно використовуються.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
4-05-2021, 18:40
0
3 629