Російські війська відвели від українського кордону. Та загроза війни не зникла.
Хоча Шойгу (міністр оборони РФ) і заявив про відведення військ, але це ще не означає, що ці війська вже відведені, повідомив "МБ" політолог Ігор Буркут, йдеться у публікації газети "Молодий буковинець".
"Частина вже відведена, але частина ще залишилась, – каже він. – Два десантні кораблі, які перекинули із північного флоту в Чорне море, залишилися. Можна собі уявити, для чого ці кораблі, і для чого буде сплановано десант? Для того, щоб отримати воду в Крим. З самого Криму не виведено жодного підрозділу з тих, що туди перекинуті. Це також зрозуміло, навіщо робиться".
"Є різні точки зору, чому так сталося, – продовжує Буркут. – Я читав, що, мовляв, бойовики повинні були розпочати бойові дії 25 або 27 квітня. Але через реакцію НАТО, вони вирішили цього не робити. Спеціалісти, які розбираються у цих питаннях значно краще, ніж я, вважають, що удар буде нанесено влітку. І мета цього удару – вода в Крим".
Політолог вважає, що нині Росія вирішила змінити тактику.
"Нас лякали військами. Зараз війська нібито відводяться, частина українців уже "розхолоджена". Мовляв, ми вже перемогли, які ж ми сильні! А насправді зараз розпочався процес поглиблення розпаду суспільства. Всебічного розпаду, куди увійшли всі сфери життя: і медицина, і наука, і армія та економіка. У цьому контексті я розглядаю навіть захист кандидатської дисертації Іллі Киви – це ж дискредитація української науки!", – додав Ігор Буркут.
На запитання, як нині має діяти українська влада, політолог відповів:
"Що повинна робити влада? Ця влада – я не знаю... Що повинна – то балачки. А що вона може? Що можуть дилетанти? Люди, які випадково потрапили до влади, тільки набивають власні кишені і нічого більше не вміють робити... Якби вони справді щось хотіли зробити для України, то насамперед прийняли б закон про територіальну оборону і всерйоз взялися за створення бригад у кожній області. Не та імітація, яка нині робиться... У деяких областях і справді робиться все нормально, а в інших робиться таке, що тільки схоже на роботу...".
Експерт зауважив, що нині ми повинні сконцентруватися на зміцненні власних збройних сил та відновлювати союзні стосунки з державами, які готові допомогти Україні у протистоянні з ворогом.
"Зараз пролунали два слова, які були відомі під час Другої світової війни – ленд-ліз (система, за якою США передавали своїм союзникам у Другій світовій війні боєприпаси, техніку, продовольство і стратегічну сировину, – авт.). Ми можемо просити американців, щоб нам якомога швидше надали допомогу сучасною військовою технікою. Росіяни можуть розуміти тільки силу, нічого іншого. Жодними розмовами про "мир" з ними домовитися неможливо, і це відомо всім сусідам Росії", – сказав Ігор Буркут.
"Зараз наступає момент істини – або Україна залишиться, або України як держави не буде", – додав він.
Директор Буковинського центру виборчих технологій Ігор Баб’юк:
"Мені здається, що оце "гримання зброєю" біля кордонів – це залякування і шантаж не стільки України, скільки США і країн ЄС. Президент Путін поводиться, наче мала дитина. Мовляв, щось йому "неправильно відповіли", а він вже починає гриміти зброєю. Для мене очевидно, що це була реакція на позицію Байдена і США. Логіка дуже проста: коли Байден сказав, що Путін – вбивця, а через кілька днів Путін захотів з ним поговорити по телефону й домовитись про зустріч, президент США відповів, що у нього на те часу нема. Пізніше ми побачили, що Байден і Путін домовились про зустріч. Після цього й розпочався цей "відступ".
Водночас політолог впевнений, що Москва не зацікавлена у конструктивній розмові з президентом Зеленським.
"Останній коментар Пєскова по те, що Путін готовий зустрітися із Зеленським тільки у Москві, і тільки у двосторонньому форматі, означає лише те, що з
Путіним нема про що говорити. Москва й президент РФ не зацікавлені в конструктивній розмові. Тож українська влада має всі свої сили спрямовувати на посилення військової міці країни", – сказав Ігор Баб’юк.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
1-05-2021, 16:05
0
2 982