Чернівчанка Ольга Михайлова утримує притулок для тварин "Каруна". Тут опікуються старими собаками, котами, птахами.
Потрапляли у притулок і дикі тварини, всі вони доживають тут свого віку, йдеться у публікації "МБ".
Притулок назвали "Каруна", що у перекладі означає співчуття. Цей притулок створив чоловік Ольги Едуард Михайлов ще 20 років тому. Чоловік помер кілька років тому, але Ольга не залишила притулок і продовжує допомагати тваринам.
"Це був перший притулок для тварин в Україні, – розповідає Ольга. – Чоловік працював у Києві, а потім повернувся у Чернівці, вирішив допомагати тим, хто цього потребує, і створив центр для тварин. Був у нас собака, якого прив’язали до дерева залізним дротом, ще одного собаку ми викупили з перебитим хребтом. Чоловік їх лікував, привозив ветеринарів", - розповідає Ольга Михайлова.
Спеціально для притулку купили ділянку на вулиці Заставнянській. Згодом вирішили змінити місце.
"На вулиці Заставнянській живе багато людей. Вони почали скаржитися, що їм заважають собаки. Були випадки, що тварин отруювали. Тож, щоби не виникало проблем, ми купили велику ділянку в селі Коровія неподалік Чернівців. Там встановили два ангари, є невеликий будиночок, де і живуть тварини", – згадує Ольга.
За ці роки у притулку, крім собак, перебували і дикі тварини. Виходжували козулю, яка була у жахливому стані, її викупили із приватного зоопарку.
Доглядали за борсуком, куницею. Мали орлів, у яких були пошкоджені крила.
Десять років тому у притулку "Каруна" було майже сто тварин, а у 2016 році багато тварин померло від старості.
"Через фінансову кризу вирішили не розширювати притулок, а турбуватися добре про тих тварин, які у нас є. Зараз у притулку живе 32 собаки, шість котів. Всі ці тварини старі й доживають віку, але ми зрорбили все, щоби вони жили у комфорті. Тварини живуть у двох ангарах, які спеціально збудували з вольєрами. У кожного собаки є своє місце, взимку стелимо там сіно. За тваринами доглядають двоє волонтерів. Вони їх годують, тричі на день вигулюють. Тварини в нас не худенькі, й ми цьому радіємо", – каже Ольга.
Також у притулку живе лисиця Луїза, яка навіть дозволяє себе гладити.
"Ми взяли цю лисицю маленькою. Її у лісі знайшов мисливець і не знав, що з нею робити. Мій чоловік її викупив і тварина живе у нас вже понад п’ять років. Лисиця звикла до людей. Я її можу погладити. Вона любить сир сулугуні, копчені крильця. Якщо є така можливість, то намагаюся її балувати. Тепер будуємо для неї просторий вольєр з будиночком, драбинками", – продовжує Ольга.
Живуть у притулку у птахівнику сойки, голуби. Мають старого фазана, який майже сліпий. Це всі птахи з якимись вадами, яких не можемо відпустити на волю.
Ольга переважно витрачає на догляд за тваринами власні кошти. Та нещодавно до цього долучилися волонтери.
"До карантину все утримання було за власні кошти, допомагали кілька спонсорів. Під час карантину почали співпрацювати з громадською організацією "Небайдужі", виявилося, що там багато однодумців", – каже Ольга.
У середньому на утримання притулку витрачається 6-7 тисяч гривень на місяць. Всі наші тварини щеплені, мають необхідні документи
Ольга не повідомляє адресу притулку. Каже, що дуже часто стикалася з тим, що люди підкидали їм тварин.
"Ми знаходили біля свого притулку і цуценят, і кошенят. Їх зав’язували у мішки і залишали під воротами, – згадує Ольга і зізнається, що доглядати за тваринами не припинить. – Важко спрогнозувати, що буде далі, але догляд за тваринами – це невід’ємна частина мого життя".
Для тих, хто хоче допомогтиПриватбанк 5168742714802588 Ольга Михайлова
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
2-02-2021, 11:43
0
3 886