Чернівчанка Тетяна Джаламага вже майже 10 років мешкає в Одесі. Освоїтися в місті-мільйоннику біля моря допомогло давнє хобі, яке з часом переросло в роботу.
Детальніше про це читайте у публікації "МБ"
Ще в Чернівцях Тетяна захопилася східними танцями (belly dance). Дівчина змалку була дуже пластичною, хоча й не відвідувала танцювальні гуртки. А в 19 років потрапила на заняття зі східного танцю і була вражена красою рухів.
"Складно починати з нуля"
У Чернівцях школа східних танців завжди була на висоті: учасниці постійно виступали на фестивалях, займали призові місця на конкурсах. Чимало подруг Тані також захопилися цим видом мистецтва. Тож і вона почала відвідувати заняття. Уже невдовзі у дівчини стало так гарно виходити, що викладачка їй пообіцяла перспективне танцювальне майбутнє.
"Мене тоді це злякало. Я панічно боялася виступів на сцені. Тому вирішила покинути заняття", – зізнається Тетяна.
Проте коли через кілька років постало питання про переїзд до Одеси, дівчина завагалася, чи варто їхати.
"Але дізналася, що в Одесі є "трайбл" – один із видів сучасного танцю. На той час він був лише у кількох містах України. Це стало для мене вирішальним приводом переїхати. І я про це не жалкую", – каже.
Із часом постало питання: як себе реалізувати в новому місті? Дівчина вирішила ризикнути, розпочавши власну невеличку справу.
"Складно починати все з нуля, коли нікого не знаєш і не маєш значного стартового капіталу, – зізнається дівчина. – Стартувала з маленьких кроків. Спочатку сама повернулася у форму, удосконалила навички. Розробила комплекс рухів для занять. Орендувала зал. Розклеїла оголошення. І почала чекати на клієнток. Не відразу все вдалося. Набрати групу дуже складно, коли не маєш ні зв’язків, ні досвіду, ні рекомендацій. Тривалий час до мене приходили одна-двоє дівчат на заняття, та я й тому була рада. Згодом стало простіше. З’явився досвід, з ним прийшли впевненість та легкість. Поступово вдалося набрати групу. Невеличку, до 15 осіб, проте більше я собі й не ставила за мету, бо коли багато людей, не можеш кожному приділити увагу. І справа пішла", – зізнається колишня чернівчанка.
Тетяна Джаламага запевняє: навчитися виконувати танець живота може кожна дівчина чи жінка, незалежно від віку та зовнішніх особливостей.
– До мене на заняття приходили як юні 10-річні дівчатка, так і поважні пані у віці. Найбільше запам’яталася 70-річна жінка. Як вона танцювала! А яка у неї талія! Я була в захопленні від неї, – каже.
"Для тих, хто хоче завагітніти"
До речі, займатися східними танцями корисно тим, хто хоче завагітніти. Адже рухи під час танцю живота пришвидшують кровообіг в області малого тазу.
Тим, хто хоче розпочати власну справу, дівчина радить запастися терпінням. І не розраховувати на те, що все відразу вийде. Не тримати людей, вчитися їх легко відпускати. Та водночас цінувати і приділяти максимум уваги кожному.
"Важливо також подбати про гарну рекламу. Якщо немає грошей на платні оголошення, не проблема – себе зараз можна рекламувати через соцмережі. Я, наприклад, часто записую відео своїх танців і викладаю у соцмережі", – каже Тетяна.
Довідка
Танець живота (Belly Dance) — сучасна форма давнього танцю, поширеного на Середньому Сході та в арабських країнах. Також відомий, як східний, єгипетський, арабський танок. Особливість танцю — пластичність та динамічність. Окремі нові стилі з'явилися на Заході, коли танець почав набирати популярність.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
21-01-2021, 11:59
0
4 163