На роботі вони вирішують важливі управлінські питання. А у вільний час бігають, крутять педалі та "тягають залізо".
Якою руховою активністю займаються чернівецькі посадовці, йдеться у публікації "МБ".
"Пробігаю 10-15 кілометрів на день"
Заступниця голови ОДА Наталія Гусак вже майже рік активно бігає.
Кілометражі вражають: у день посадовиця долає від 10 до 15 кілометрів! Каже, це допомагає не лише триматися у формі, а й знімає негатив.
"Почала бігати навесні після сесії облради, на якій вирішували питання щодо закриття дитячого протитуберкульозного санаторію "Садгора".
Відчула гостру необхідність скинути з себе важкість атмосфери, яка панувала тоді в сесійній залі. Попросила старшу доньку скласти мені компанію. Ми мешкаємо на околиці міста. Тож є можливість пробігати вздовж берегу Прута. І це чудово! Навесні та влітку ми насолоджувалися запахами та звуками. Осінь має свої принади.
На зиму перенесла тренування до будинку. Ще років 20 тому придбала тренажер. Зараз він мені став у пригоді. Тож ввечері накручую 10 кілометрів на орбітреку, а вранці ще стараюся пробігти три-чотири кілометри на велодоріжці", – розповідає Наталія Гусак.
Завдяки регулярним пробіжкам пані Наталія схудла на більш ніж 15 кілограмів. Краще почала почуватися. Організм став більш витривалим, а сон міцнішим. Та головне те, що біг допомагає жінці знімати стрес, якого не уникнути на такій посаді, ще й у складний ковідний період.
"Біг допомагає мені скинути з себе щось зайве. І я зараз не про кілограми. Рух – це класно. Він входить у звичку. Додає спокою, впевненості і справжнього щастя", – зізнається Наталія Гусак.
Що ж до голови ОДА Сергія Осачука, то він вже десятки років професійно займається дзюдо. Захоплення батька підхопили і сини.
"Я займаюся дзюдо з 1982 року. 15 років тому активно відновив заняття, щоби власним прикладом мотивувати синів. Розповідей про те, що треба ходити на тренування, дітям замало. Потрібно й самому показати приклад. Повернувся у ветеранський спорт. Підтримував синів, разом їздили на тренування", – зазначає Сергій Осачук.
У період локдауну панові Сергію довелося відмовитися від улюблених тренувань. Поки він перейшов на інші види спорту.
"Наразі не порушую карантинних заборон. Хоча м’язи дуже потребують активності. Компенсую це бігом та катанням на велосипеді.
"Переконаний, що для духовного здоров’я і максимальної працеспроможності фізичний тонус повинен бути на висоті. Це наш обов’язок впродовж усього життя – дбати про потреби організму. А прикладом повинні слугувати філософи, державні діячі античності, які були водночас олімпійцями", – каже голова ОДА.
"Піднімалися на Говерлу пізно вночі"
Директор департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин міськради Микола Собко має декілька спортивних захоплень. Серед них – гірський туризм, лижі, заняття в тренажерному залі.
"Горами захоплююся ще зі студентських років. Із друзями обійшли практично весь Чорногірський хребет із десяток разів, починаючи від Петроса і завершуючи обсерваторією на горі Піп Іван. Це близько 20 кілометрів.
Намагаємося хоча би двічі на сезон йти в зимовий похід. Це вимагає не лише фізичної сили, а й досвіду та відповідного спорядження. Торік взимку сходили на Говерлу. Влітку були на Мармароському масиві. Також практикуємо нічні переходи. Бувало, що на Говерлу піднімалися пізно вночі.
Усіляке траплялося. Зараз трохи простіше, оскільки є всілякі навігаційні системи. Проте, коли сильний туман, орієнтація втрачається, і доводиться йти лише за допомогою карти та компасу. Часом не бачили, куди йдемо. Зазвичай у такі нічні і зимові походи йдемо чоловічим гуртом. Якщо це більш легкий варіант – виходимо й сім’ями, великими компаніями", – каже посадовець.
Також близько шести років Микола Собко "тягає залізо" у тренажерному залі. Він навіть виклав у ютубі декілька відеороликів із рекомендаціями щодо тренувань для початківців. Завдяки регулярним заняттям пан Микола скинув за рік понад 20 кілограмів.
"Кілька років тому важив більше ста кілограмів. Зайва вага дуже заважала. Поставив собі за мету її скинути без шкоди для здоров’я. І мені це вдалося: зараз важу 83 кіло. Дехто дивувався: чому це я так схуд, чи, бува, не захворів? А коли дізнавалися, що це завдяки спорту, просили і їм дати поради, як правильно тренуватися!" – усміхається пан Микола.
"Ліхтарик вирвали "з м’ясом"
Чернівецький міський голова Роман Клічук школярем займався тенісом, дзюдо, вільною боротьбою. Студентом грав п’ять років у бейсбол у медінституті. Зараз на спорт часу залишилося мало. Тож намагається хоча би на роботу ходити пішки.
"Я люблю ходити пішки, тож і на роботу так добираюся. Хочу якомога менше користуватися автомобілем", – каже мер.
Заступника директора департаменту ЖКГ Сергія Обшанського частіше можна побачити на велосипеді, ніж на ногах. "Велосипедною" є вся родина пана Сергія – дружина, донька.
"Я щодня на велосипеді – навіть у сніг та мороз. Лише в дощ не виїжджаю. Навесні минулого року продав автомобіль, бо він мені був не потрібен. І службовою автівкою не користуюся. Також не їжджу громадським транспортом. Всюди добираюся велосипедом. З дому (мешкаю на вулиці Щербанюка) до роботи (приміщення ЦНАПу, вулиця Героїв Майдану) доїжджаю за 7-10 хвилин, тим часом, як водії автівок по пів години простоюють у заторах", – каже Сергій Обшанський.
"Залишати велосипед на вулиці просто так небезпечно. Зазвичай я завжди знімаю усе причіпне обладнання – ліхтарик, багажники. Та недавно залишив велосипед на кілька хвилин і не зняв ці елементи. Приходжу, дивлюся – ліхтарик вирвали просто "з м’ясом", – розповідає С. Обшанський.
Посадовець переконаний: щобільше чернівчан пересяде на велосипеди, тим менше місто буде загромаджене автівками.
"Це призведе до зменшення автомобільного руху на 45 % та пришвидшить рух громадського транспорту", – наголошує С. Обшанський.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
21-01-2021, 11:16
0
2 489