"МБ" вивчав декларації депутатів міськради за п’ять років їхньої каденції. Декому вдалося суттєво збільшити свої статки, а дехто і не був бідним.
Про це йдеться в публікації "МБ".
Декларує заробітну плату та матеріальну допомогу
Олексій Каспрук став мером Чернівців у 2014 році. Його двічі відсторонювали від посади міського голови. Наразі у міській раді Олексій Каспрук є депутатом від партії "Пропозиція".
У 2015 році Олексія Каспрука обрали на чергових виборів вдруге мером Чернівців. У декларації він вказав квартиру, площею 81 квадратний метр, власником якої є дружина. Каспрук отримав тоді зарплату за основним місцем роботи у розмірі понад 133 тисячі гривень. Також він отримав матеріальну допомогу розміром 18 тисяч гривень.
У 2016 році у Каспрука майже вдвічі зросла зарплата – понад 233 тисячі гривень. Також отримав від міської ради по 13 тисяч гривень матеріальну допомогу на оздоровлення та матеріальну допомогу на соціально-побутові потреби.
У 2017 році у Каспрука знову зросла зарплата – до 437 тисяч гривень.
У 2018 році на черговій сесії міськради за результатами таємного голосування прийняли рішення про дострокове припинення повноважень мера Чернівців. Олексій Каспрук став безробітним і отримав державну соціальну допомогу від служби зайнятості у розмірі понад 34 тисячі гривень. Також у декларації вказав ще зарплату отриману за основним місцем роботи у сумі 353 тисячі гривень.
У 2019 році Чернівецький адміністративний суд відновив Каспрука на посаді мера з липня 2018 року. За цей рік він декларує зарплату, отриману за основним місцем роботи, у розмірі 486 тисяч гривень, а також державну соціальну допомогу від центру зайнятості у розмірі 29 тисяч гривень.
У 2020 році суд знову відсторонив Каспрука від посади міського голови.
В останній декларації (з 1 січня по 17 липня 2020 року) Каспрук задекларував зарплату, отриману за основним місцем роботи, – 354 тисячі гривень.
Також він отримав компенсацію середнього заробітку за рішенням суду – 264 тисячі гривень.
Відповідно до даних у декларації, у Каспрука немає ні готівкових коштів, ні коштів на банківських рахунках. Він декларує лише зарплату та матеріальну допомогу.
Був і залишається одним із найзаможніших депутатівУ 2015 році Василь Продан став депутатом міської ради від партії "Рідне місто". У 2017 році його обрали секретарем міської ради.
Продан прийшов у міську раду з бізнесу. Він був і залишається одним із найзаможніших депутатів міської ради. У декларації за 2015 рік
загальна сума його сукупного доходу становила майже мільйон гривень. Дохід від провадження підприємницької діяльності становив 984 тисячі гривень.
Вказав також квартиру в Чернівцях і три квартири у Києві. У власності Василя Продана зазначено два автомобілі Toyota Prado 2011 року випуску та Toyota Rav 2011 року випуску.
У 2016 році у декларації Продана також з’являється дорога елітна автівка Toyota Land Cruiser, придбана за два мільйони гривень. Також за дев’ять мільйонів гривень він купив два нежитлові приміщення.
Василь Продан вказав у декларації, що є власником трьох фірм: ТОВ "Бануш", ТОВ "Укртранс-Чернівці", ТОВ "МІСТО ТБ"
Дохід від зайняття підприємницької діяльності – 989 тисяч гривень.
У готівці Василь Продан зберігав 970 тисяч гривень, 779 тисяч доларів, 391 тисяча євро.
Коли у 2017 році Василь Продан став секретарем Чернівецької міської ради, у нього ще залишався у декларації дохід від зайняття підприємницькою діяльністю у сумі 989 тисяч гривень. Також він знову купив нежитлові приміщення за шість мільйонів гривень. Водночас вказана заробітна плата у Чернівецькій міськраді, отримана за основним місцем роботи 23 тисячі гривень.
Зросла і сума готівкових коштів у гривнях – понад мільйон гривень.
У 2018 році усі свої фірми Василь Продан передав в управління. Зросла і зарплата, отримана за основним місцем роботи, до 148 тисяч гривень.
Готівкові кошти зменшилися: 681 тисяча гривень, 762 тисячі доларів та 391 тисяча євро.
У декларації 2019 року заробітна плата отримана за основним місцем становила понад 156 тисяч гривень. Також зазначена купівля земельної ділянки у
Чернівцях за пів мільйона гривень. А ще дохід від відчуження цінних паперів та корпоративних прав на 800 тисяч гривень і дохід від відчуження нерухомого майна на 5 мільйонів гривень.
Водночас зросли суми готівкових коштів до 5,7 мільйона гривень. Остання подана декларація паном Проданом – повідомлення про зміни у червні 2020 року, де вказаний дохід від відчуження нерухомого майна на 5 мільйонів гривень.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
2-01-2021, 12:30
0
4 669