Здавалось би грибний сезон вже закінчився, адже на календарі кінець грудня, отож треба знову чекати весни.
Проте днями Юрій Стороженко, провідний фахівець з екологічної освіти Хотинського національного природного парку, навідався до лісу і побачив там багато грибів, йдеться у публікації "МБ"
– Цьому посприяли відсутність морозів, плюсова температура і висока вологість повітря, – пояснив еколог. – Гриби справді є. Із їстівних – глива та зимові опеньки (фламуліни), ще й у великій кількості. Зустрічав й аурикулярію вуховидну, яку теж можна їсти. Я назбирав глив, приготували вдома, дуже смачні були. Опеньки вже не брав, бо не було куди. Головне, під час збору не переплутати ці гриби з отруйною галериною, якої теж дуже багато в лісі.
Глива звичайна та опеньок зимовий можуть проростати навіть з-під снігу.
Глива звичайна – приємний на смак їстівний гриб. Вона складається із шапочки діаметром 5-15 сантиметрів, що плавно переходить у ніжку. Колір шапочки мінливий – від світло-сірого до буруватого. Ростуть гливи великими скупченнями на мертвій чи ослабленій хворобами деревині. Часто їх можна побачити на стовбурах горіхів, дубів, буків, берези, осики, горобини або верби.
Зимовий опеньок (фламуліна) – теж смачний їстівний гриб. Росте групами на пеньках та стовбурах листяних дерев. Забарвлення ніжки і шапочки однакове – жовтого кольору з коричневим відтінком. У вологу погоду покривається слизом та блистить. Фламуліна має лікувальні властивості. Під час дослідження виявили, що цей гриб можна використовувати для розробки вакцин та онкологічної імунотерапії
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
30-12-2020, 13:24
0
2 072