У музеї Чернівців протягом року змінилося троє директорів

Новини Чернівців / новини / культура, шоу-бізнес
2 900
0
У музеї Чернівців протягом року змінилося троє директорів

У Чернівецькому обласному краєзнавчому музеї протягом року змінилося троє директорів. Зараз там призначили виконувачку обов’язків директора. Колектив не дуже задоволений, хоча відкрито про це не говорить.

Про це йдеться у публікації "МБ".



26 років директоркою краєзнавчого музею була Олена Затуловська. У червні цього року призначили Івана Сандуляка. Проте він, на відміну від своєї попередниці, очолював установу усього кілька місяців: 29 вересня написав заяву на звільнення. У колективі музею стверджують: зробив це під тиском з боку "будинку з левами".

"Призначили з порушеннями"

Наразі обов’язки очільниці виконує Ірина Яворська. Затвердити або ні її кандидатуру мають на засіданні облради. Проте її, зазначають працівники музею, які побажали залишитися неназваними, призначили з порушеннями. Зокрема, до складу конкурсної комісії з добору на посаду не призначили трьох представників від колективу музею, як би мало бути згідно закону. А також порушені вимоги до керівника комунального закладу культури. Йдеться про відсутність стажу роботи у сфері культури не менше трьох років.

Окрім того, у колективі побоюються, що з приходом нової директорки старших працівників почнуть масово відправляти на пенсію, замінюючи їх молодшими фахівцями.

Також, стверджують у музеї, кулуарами облради ширяться чутки, що приміщення установи хочуть "прибрати" до приватних рук, натомість сам музей перенести в інший заклад.

"Працюю у сфері культури все життя"

Кореспонденти "МБ" звернулися до в.о. директора музею Ірини Яворської, щоби вона прокоментувала ситуацію.

"Вважаю, що працюю в сфері культури все життя. Серед моїх доробків - 20 телепередач, дисертація на тему по історії, 8 книг, де я є автором та упорядником, вчительський стаж, вища категорія. Також я є лауреатом літературно-мистецької премії. Багато хто пишається, що починав свою кар’єру з роботи у сільському клубі чи бібліотеці. Так, справді, я ніколи не працювала у сільському клубі. Натомість працювала в школі, музеях. Увесь час співпрацюю з музеєм єврейської історії, захистила дисертацію по історії євреїв"", - зазначає пані Ірина.

Ірина Яворська запевняє: хоче для закладу тільки кращого і вже почала працювати над тим, щоби зберегти музейне майно.

"Обійшла всі фонди. Бачу, що їх потрібно берегти і створювати кращі умови. Цього року ми вперше закупили для фондового відділу пральну машину, щоби можна було прати старі сорочки з експозицій, які люди перуть руками. Закупили морозильну камеру, то що, щоби сардаки і ковдри не псувалися, їх потрібно відморожувати протягом 28 днів. Також вперше придбали шафи для зберігання стародруків. Закупили нові жалюзі, хочемо робити систему сигналізації. Співпрацюємо з українським культурним фондом, щоби реставрувати два дворики музею. Адже в адміністративному дворику та в підвалах грибок фактично з’їдає приміщення, в підвалах. У фондових відділах палицями підпирають штукатурку, яка сиплеться", - розповідає Ірина Яворська.

Офіційно

"Приміщення нікому не віддамо"

Тетяна Шарагова, заступниця начальника управління культури ОДА:

"Засновником Чернівецького обласного краєзнавчого музею, як і інших обласних установ, є облрада. Процедура призначення керівника обласного закладу відбувається на конкурсній основі, за результатами якої укладається контракт. Це все відноситься до повноважень облради. Тому облрада формує відповідно до свого положення конкурсну комісію, забезпечує всі організаційні моменти. Від управління культури я була включена до складу цієї комісії як від органу управління, який координує організаційно-творчу роботу. У процес формування складу комісії я не втручалася, це питання до облради.

Щодо не менш як трирічного стажу роботи в галузі культури, то, згідно Закону України "Про культури" (ст. 1 п.п. 4), "діяльність у сфері культури – це творча, господарська, наукова, бібліотечна, інформаційна, музейна, освітня… ". Тобто кваліфікаційні вимоги до керівника в особі Ірини Яворської не порушені.

Приміщення ми нікому не віддамо і, якщо хтось спробує забрати, будьте певні, що першими туди прибіжимо його захищати. Поміркуйте логічно. Якщо би мали забрати приміщення, ніхто би не виділяв кошти на реорганізацію музею, проведення ремонтних робіт. Зазвичай коли хочуть забрати приміщення, його доводять до такого плачевного стану, щоби можна було сказати "вибачте, валиться, ми нічого не можемо зробити".

На жодному рівні я такого не чула і не можу вам сказати, що в мене виникають якісь перестороги, що таке може відбутися. Навпаки ставляться дуже великі завдання, щоби привернути увагу до музею. Адже це такий музейний об’єкт на вулиці Кобилянської, який міг би стати магнітом у розвитку нашого музейного туризму. Треба розпочинати цю роботу.

Ми зараз подали краєзнавчий музей до переліку об’єктів, які будуть фінансувати з держбюджету у рамках державної програми "Велика реставрація". У нас є плани на великий дворик, який теж міг би стати розкішною локацією для туристів, мешканців міста, щоби він не був зачинений. На музей роками не виділялися кошти. Будемо сподіватися, ближчим часом вдасться виправити цю ситуацію".

У музеї Чернівців протягом року змінилося троє директорів


Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

07:45
Діти створюють пристрої для військових та смертельна ДТП на Руській: головні новини 22 лютого
07:30
Планові знеструмлення: де на Буковині 23 лютого не буде світла
07:00
Погода на Буковині 23 лютого
02:00
Як повернути до життя зів'ялі троянди - оживляємо квіти в домашніх умовах
01:45
Навіть фільтр не потрібний: ось як легко очистити воду з-під крана
01:30
Що відбувається з тілом, якщо їсти м’ясо щодня, і скільки його можна вживати
01:15
Лікарі порадили людям за 65 не їсти ці продукти
01:00
Щоб покращити смак. Сім причин, чому ваша кава гірка — і як її правильно заварити
00:45
Що приклеїти на підошву – лайфхаки, щоб взуття не ковзало
00:30
Кому не можна пити кефір? Дізнайтесь, чи входите ви в групу ризику
00:15
Є у кожному домі: чотири продукти, які часто їдять довгожителі світу
22 лютого, 2025
23:45
5 знаків Зодіаку, яким навесні загрожує небезпека: будьте обережні, якщо ви у списку
23:15
Не тільки м'ясо: 12 найкращих продуктів із високим вмістом заліза
22:58
Орбан зробив цинічну заяву про "те, що залишиться" від України
22:34
Папа Римський переніс астматичний криз, його стан критичний, - Ватикан
22:10
"Так несподівано": померла багаторічна завідувачка терапевтичного відділення лікарні на Буковині
22:00
У 4 знаків Зодіаку починається нове життя. Вони відродяться з попелу
21:36
Правила без винятків: 7 речей, які ніколи не варто прати в гарячій воді
21:15
«Раджу всім не вішати носа». Професору ЧНУ Юрію Макару – 90 років, а він досі викладає
ексклюзив
20:59
У Генштабі підтвердили ураження нафтоперекачувальної станції у Краснодарському краї
20:36
Снайпери ліквідували морпіхів РФ, які просувались через річку - відео
20:13
Українська ракета "Трембіта": експерт оцінив, чи зможе вона прорвати ППО Москви
19:58
Що робити, якщо домашній Wi-Fi погано працює: зверніть увагу на деякі предмети
19:38
Трамп погрожує Україні "проблемами" за відмову від угоди з ресурсами
19:16
Герої Буковини: на війні загинув молодий воїн Василь Беслюбняк
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм