RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » Сьогодні – Святвечір у католиків: традиції свята, і як його відзначатимуть Чернівці

Сьогодні – Святвечір у католиків: традиції свята, і як його відзначатимуть Чернівці

Сьогодні, 24 грудня католики латинської традиції та інші християни, які керуються григоріанським та новоюліанським календарями, відзначають Святу Вечерю.

Святий вечір — це, власне, останній день чотиритижневого посту, який передує Різдву.



Ввечері 24 грудня, коли загоряється перша зірка, що колись вказала дорогу мудрецям до новонародженого дитяти, родини збираються за святковим столом. Перед початком трапези читається уривок з Євангелія, співається перша колядка, потім усі переломлюють різдвяний хліб — облатку, що символізує радість свята, яке наближається. Облатки освячуються в храмах під час посту перед Різдвом.

На стіл іноді кладуть декілька джгутів сіна — як нагадування про Вифлеємські ясла. Крім куті, на столі обов’язково стоять 12 пісних страв. В кінці Святвечора традиційно співають колядки та йдуть до храму на святкову різдвяну Месу.

У ніч із 24 на 25 грудня в римо-католицьких храмах України відбуваються урочисті богослужіння.

Головна церемонія проходить у Ватиканському соборі Святого Петра. Цю службу, яку транслюють телевізійні канали світу, очолює Папа Римський Франциск.

25 грудня Різдво святкує Римо-Католицька Церква, більшість протестантських Церков, а також частина православних — включаючи Константинопольську (крім Афону), Антиохійську, Олександрійську, Кіпрську, Болгарську, Румунську, Польську, Албанську, Грецьку.

Традиції та обряди Католицького Різдва

Для католиків Різдво - одне з найголовніших свят у році. Тому існує величезна кількість обрядів і традицій, які важливо дотримуватися у цей день.

Готуватися до Різдва католики починають ще за чотири тижні. Цей період називається Адвент і включає дні покаяння, сповіді, причастя.

Католицький свято Різдва Христового має п'ять днів передсвята (з 20 по 24 грудня) і шість днів післясвята. 24 грудня в переддень Різдва Христового католики дотримуються особливо суворого посту.

За традицією піст святвечора закінчується з появою на небі першої вечірньої зорі, після чого у всіх католицьких і протестантських храмах по всьому світу відбуваються урочисті різдвяні богослужіння, присутність на яких для католиків обов'язкова. Під час меси згадуються старозавітні пророцтва і події, що відносяться до Різдва Спасителя.

Символи Католицького Різдва

Головним символом свята є шопка (вертеп). ЇЇ встановлюють у кожному домі. Батьки показують фігурки дітям та оповідають історії. При цьому моляться. Ще одним незвичайним атрибутом є сіно на столі, яке кладуть під скатертину. Цим віряни показують те, що в їхньому домі народжується Ісус.

Святкову вечерю за традицією накривають тільки з пісних страв: овочеві салати, яблука, мед, горіхи, родзинки, різні овочі. Обов'язково на столі має бути риба, а ось від м'ясних страв потрібно відмовитися.

Цікаво, що за різдвяним столом можна знайти одне порожнє місце, розраховане для будь-кого, хто може зайти в гості.

Колядування у католиків настає після Різдва. Дорослі з дітьми переодягаються і ходять по домівках, співають пісні, розповідають віршики. При цьому церква негативно ставиться до такої традиції. На їхню думку, колядки - це відгомін язичництва, який потрібно викорінити.

Різдвяний вінок — вічнозелений атрибут з чотирма свічками, які запалюють поступово, щоб освітити шлях Господа.

Ошатні свічки — світло полум'я здатне розігнати темні сили і створити неповторну атмосферу в будинку.

Як відзначають Католицький Святвечір та Різдво у Чернівцях

Щонайменше два храми у Чернівцях відзначатимуть сьогодні і завтра Святвечір та Різдво Христове.

Так, у Малій Базиліці Воздвиження Всечесного Хреста римо-католицької церкви повідомили, що сьогодні свята меса розпочнеться у храмі о 20.00.



Також Святвечір і Різдво Христове відзначати за григоріанським календарем вирішили у храмі Різдва Пресвятої Богородиці та Св. Антонія (УГКЦ) на вулиці Капеланській.

Розгляд богослужінь:

08.00 - "Великі часи"

10.00 - Свята літургія.

17.00 - Велика вечірня з литією.



Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: Микола Кобилюк
24-12-2020, 06:50
Коментарів 0 Переглядів 3 820


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.