Понад 600 оригінальних експонатів можна побачити на стаціонарній виставці "Археологія краю від найдавніших часів до середини ХІІІ-го сторіччя", яка нещодавно відкрилася в обласному краєзнавчому музеї.
Про це пише molbuk.ua
Зокрема, на виставці можна побачити "жезли начальників", молотки, унікальні флейти з рогу та кістки періоду пізнього палеоліту, знайдені на стоянках Молодове та Кормань ІV. Чи не найбільшу в Україні на той час колекцію ювелірних виробів райковецької культури (VIII-Х ст.), виявлену в Рідківцях. Експонати єдиної за межами Римської імперії склоробної майстерні з Комарова Сокирянського району. Матеріали з могильника села Оселівка, де знайдена понівечена зброя, що є рідкістю в рамках черняхівської культури.
Загалом тут зібрані експонати з різних епох: раннього, середнього, пізнього палеоліту, мезоліту, неоліту, енеоліту, епохи бронзи та раннього заліза.
Кожна тема відображає основні зміни та досягнення тієї чи іншої епохи: від виготовлення знарядь праці і опанування вогню в ранньому палеоліті до епохи бронзи та доби раннього заліза.
"Чернівецька область хоч і є однією з найменших в Україні, проте це винятково багатий регіон на старожитності різних епох, - стверджує очільниця науково-дослідного експозиційного відділу археології, історії середніх віків і нової історії краю музею Світлана Белінська. – На території краю зафіксовано близько двох тисяч археологічних пам’яток, кількість яких зростає з кожним польовим сезоном. Недарма Буковину називають "археологічною Меккою". Чимало пам’яток стали еталонними для Європи".
Виставку можна відвідати у будь-який час з 10.00 до 18.00 у всі одні (у тому числі вихідні), окрім середи.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
23-12-2020, 18:01
0
1 796