RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

«Треба бути сильною духом»: чернівчанка переконана, що хворобу можна подолати лише з позитивними думками

Рік тому чернівчанка Лідія Анциперова зіткнулася з онкологічним захворюванням. Вердикт лікарів став ударом для жінки, проте вона не опустила рук.

Про це йдеться у публікації "МБ".



Пані Лідія сказала собі: "Усе буде добре, я обов’язково одужаю і буду надалі займатися улюбленою справою". І це допомогло. Наразі жінка завершила медикаментозне лікування. Попереду період реабілітації та повернення до активного життя, такого звичного для неї. Адже Лідія Анциперова – знана в місті громадська діячка та мисткиня, директорка громадської організації "Інклюзивний культурно- мистецький центр "Чернівці", керівниця Арт Інфо центру "Czernowitz-Чернівці".

"Не хочу, щоб мене шкодували"

Проте навіть у найгірші часи, протягом тих пів року, коли пані Лідія проходила через операцію та опромінення, паралельно продовжувала проводити дитячі заходи, фестивалі.

«Треба бути сильною духом»: чернівчанка переконана, що хворобу можна подолати лише з позитивними думками


– Для мене найкращими ліками були щасливі очі дітей, їхніх батьків, – зізнається чернівчанка. – Особливо тішили радісні погляди діток із особливими потребами, різними формами інвалідності, вихованців дитячих будинків. Пам'ятаю хлопчика, який малював картину однією ніжкою. А якось у дитбудинку зустріла хлопчика без рук, який розповів, що захоплюється інформатикою. Запитала його, як же він буде працювати? На що він відповів: "Як, як… носом і лобом!" І посміхнувся при цьому. Мене дуже вразило те, наскільки він оптимістично налаштований.

Порівняла його зі здоровими людьми, в яких є все – руки, ноги, – і при цьому вони нарікають на те, які нещасливі, бо у них немає грошей тощо. Я тоді подумала: якщо той хлопчик вміє так тішитися життю, то невже я не можу? Треба бути сильною духом.

«Треба бути сильною духом»: чернівчанка переконана, що хворобу можна подолати лише з позитивними думками


Я ніколи не викладала у соцмережах фотографії, де знаходжуся під крапельницею тощо. Бо вважаю, що треба пройти цей шлях і виглядати нормально, рухатися вперед. Не хочу, щоб мене шкодували, бо це притягує хворобу. А на поганому не треба зациклюватися. Також надзвичайно важливою є підтримка рідних та друзів.

– Не сприймаю свій діагноз, як щось страшне, – стверджує жінка. – Просто усвідомлюю, що треба лікуватися. Слова "рак" взагалі не вживаю, ігнорую його. Це не вирок, а початок шляху до зцілення. Головне налаштувати себе на одужання. Цим ви будете посилювати дію ліків. Головне – зберігати у душі відчуття щастя від того, що ти лікуєшся і будеш здоровий!

Іноді люди запитують: "Як ти можеш почуватися щасливою? Адже у тебе такий діагноз, ти переживаєш такий фізичний та психологічний біль!" Відповідаю: "Ні, я щаслива! Я не хочу бути там, де ви мені кажете!" Тим паче, цього року в нашій родині народилося двоє онуків. Це ж таке щастя!"

"Це випробування мене змінило"

Пані Лідія вже живе планами на близьке майбутнє. У неї чимало цікавих задумів щодо заходів із дітьми. Також планує вести проєкти підтримки жінок, які стикнулися з онкологічним захворюванням. Впевнена: ці жінки, як ніхто, потребують психологічної підтримки.

"Величезна кількість молодих жінок потрапляють у таку ситуацію. У багатьох із них є маленькі діти, або вони ще навіть на стадії вагітності. Їм надзвичайно складно. Від них ідуть чоловіки, вони втрачають роботу. І просто кричать від фізичного та психологічного болю. Тож потрібно їм власним прикладом показувати, що не можна опускати руки", – переконана Лідія Анциперова.

Коли жінці важко на душі, вона сідає малювати картини або писати вірші. Каже, малювати почала ще близько десяти років тому, коли також стикнулася з непростою ситуацією в житті. Їй дуже подобається зображати природу.

– Коли я лікувалася і було важко на душі, хотілося малювати, як пити. Наче спрагу відчувала. Тоді купила собі акварельні фарби, папір і просто малювала, – розповідає жінка. – Також тягне писати вірші. В один із важких моментів написала про те, як втратила внаслідок хіміотерапій волосся. У вірші порівняла себе з маленькою дівчинкою, яка біля мами. І наче перенеслася у ті часи. І відразу полегшало. Адже волосся відросте, все буде добре.

Сприймаю свою ситуацію, як те, що Бог знає, кому які посилати випробування. Можливо, Господь вирішив: якщо я переживу цю хворобу, то зможу зробити щось більше для інших, буду більш щирою, доброю, краще відчуватиму інших людей зі складними долями… Це випробування мене змінило…

«Треба бути сильною духом»: чернівчанка переконана, що хворобу можна подолати лише з позитивними думками


Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram






Редактор: Галина Олійник
28-11-2020, 17:14
Коментарів 0 Переглядів 2 240

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.