RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » Другий тур виборів мера Чернівців і навчання в школах: що зміниться з 1 листопада

Другий тур виборів мера Чернівців і навчання в школах: що зміниться з 1 листопада

Ціна на газ і тепло

У листопаді тарифи на блакитне паливо в Україні за тарифом "Місячний" зростуть до 6,33 грн/куб. м з ПДВ (без вартості розподілу). Про це якраз нещодавно оголосили в НАК "Нафтогаз України". А для клієнтів, котрі у листопаді підключать тариф "Річний", ціна газу на наступні 12 місяців становитиме 6,45 грн/куб. м з ПДВ (без вартості розподілу).

Такі зміни у цінах на газ спричинені сезонним фактором і збільшенням оптової ціни на блакитне паливо, заявили у "Нафтогазі".



До речі, окрім цього, вже у листопаді українцям доведеться платити за комунальні послуги значно більше. До того ж прийдуть платіжки за опалення у другій половині жовтня. Оплата за тепло також може зрости з огляду на подорожчання газу, ціна на який становить до 80% вартості тепла.

Нова місцева влада

6 листопада – останній день, коли Центральна виборча комісія має офіційно оголосити остаточні результати місцевих виборів в Україні.

У містах, де переможця виборів мера не визначили у першому турі через недостатню кількість голосів виборців (жоден кандидат не набрав 50% + 1 голос), відбудуться другі тури. Вони мають пройти через три тижні після 25 жовтня, тобто до 15 листопада. Таким чином, у Чернівцях відбудеться другий тур виборів мера.

Тож у листопаді новообрані голови міст, сіл та селищ і депутати місцевих рад по всій Україні вже почнуть працювати.

Пролонгація карантину по країні

Темпи поширення коронавірусу в Україні досі зростають. Наразі маємо стабільно по 7000-8000 тисяч нових випадків інфікування на добу. Це означає, що карантин в Україні продовжується. Він триватиме до кінця року, а значить – і цілий листопад.

До того ж в Україні зберігається введений на початку пандемії режим надзвичайної ситуації. Все це разом значить, що заклади харчування працюватимуть з обмеженою кількістю людей і будуть закриватися після 22:00. До того ж введено обмеження на масові зібрання, зокрема концерти.

У листопаді до коронавірусу гарантовано додадуться ще й сезонні інфекційні захворювання.

Нове карантинне зонування

30 жовтня в Україні вже вкотре, відповідно до епідемічної ситуації, оновили карантинне зонування.

Нове зонування почне діяти з понеділка, 2 листопада. До червоної зони увійшли Житомир, Ужгород, Івано-Франківськ, Миколаїв, Полтава, Рівне, Суми, Харків, Хмельницький, Чернівці, Чернігів та місто Бориспіль.

У помаранчевій зоні опинилися Київ, Вінниця, Луцьк, Дніпро, Авдіївка, Мукачево, Запоріжжя, Бердянськ, Біла Церква, Кропивницький, Лисичанськ, Львів, Одеса, Гадяч, Тернопіль, Херсон, Черкаси, Конотоп, Ізюм.

У жовтій зоні будуть Гола Пристань, Каховка і Нова Каховка.

У зеленій зоні лише Горностаївський і Скадовський райони Херсонської області.

Навчання у школах

Після канікул, тобто з 2 листопада, не всі українські школярі підуть до школи. Відповідно до рекомендацій Міністерства освіти і науки та залежно від епідемічної ситуації у регіоні, початкова школа буде максимально виведена на очне навчання, а старші класи – на змішане. У червоній карантинній зоні МОН порадило навчатися все ж дистанційно.

Правда, рішення про навчання прийматиме місцева влада у кожному регіоні окремо. Приміром, київські школярі за рішенням київської влади повернулися за парти, незважаючи на те, що місто перебуває у помаранчевій карантинній зоні.

Відділення Укрпошти працюватимуть без вихідних

З 1 листопада 250 найбільш завантажених відділень Укрпошти працюватимуть без вихідних, повідомили у Міністерстві інфраструктури України. За словами глави відомства Владислава Криклія, це дозволить розширити можливості для обслуговування клієнтів та зменшити черги у відділеннях, що актуально у зв’язку з пандемією коронавірусу.

Зміни в оформленні електронної візи

З 1 листопада змінюються деякі правила оформлення електронних віз для в'їзду в Україну. Раніше е-віза на 30 днів для туризму, бізнесу і особистих поїздок оформлялася як разова, тепер – як разова і дворазова.

У листопаді МЗС має збільшити список мов, на які перекладають візову анкету. До англійської, арабської та іспанської мов додають китайську та хінді.

Також будуть скорочені терміни розгляду візового клопотання з дев'яти днів до одного дня в терміновому порядку і трьох робочих днів в звичайному.

Змінять і розцінки. До 1 листопада оформлення е-візи коштує 85 доларів (консульський збір), з 1 листопада збір за разову візу складе 20 доларів, за дворазову – 30 доларів, а за термінове оформлення доведеться сплатити вдвічі більший консульський збір.

Нові обмежувачі швидкості на дорогах

З 1 листопада на українських дорогах з'являться нові обмежувачі швидкості. Крім "лежачих поліцейських" будуть використовувати острівці безпеки, бордюрні розширення, чокери та розділові смуги.

Вперше в Україні розроблено стандарт на заходи та засоби для заспокоєння дорожнього руху. Такі стандарти дозволять встановлювати роздільні острівці або смуги, бордюрні розширення, чокери й острівці безпеки. Вони проєктуються при ремонті або модернізації існуючих доріг і вулиць, а також при будівництві та реконструкції. Ці конструкції змушують водія підтримувати постійну безпечну швидкість, а не міняти її, розганяючись і гальмуючи.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: Микола Кобилюк
31-10-2020, 18:11
Коментарів 0 Переглядів 4 240


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.