RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Невідома Буковина: п'ять вихідців з Чернівецької області, відомих на весь світ

Чи знали ви, що батьки творця комп'ютерів Apple народилися на Буковині, а уродженець Чернівців очолює ізраїльський парламент.

Розповідаємо про кількох знаних на весь світ вихідців з Чернівецької області.



Вікторія Нуланд, американська дипломатка

Невідома Буковина: п'ять вихідців з Чернівецької області, відомих на весь світ

Американська дипломатка і політикиня, помічниця державного секретаря США у справах Євразії та Європи Вікторія Нуланд має буковинське коріння. За інформацією "Вікіпедії", дідусь Вікторії Нуланд з боку батька - Мейер Нудельман - єврейського походження. В Америку він прибув 18-річним юнаком з Новоселиці на Буковині.

Юлій Едельштейн, спікер ізраїльського Кнесету

Невідома Буковина: п'ять вихідців з Чернівецької області, відомих на весь світ

Колишній радянський дисидент і ізраїльський міністр, уродженець Чернівців Юлій Едельштейн нещодавно вдруге переобраний на пост спікера Кнесету.

У Радянському Союзі Едельштейн самостійно вивчив і підпільно викладав іврит, разом з іншими євреями-відмовників домагався дозволу на виїзд з країни, був відрахований з інституту, заарештований, три роки провів у в'язницях і сибірських колоніях. Переїхавши до Ізраїлю в 1987 році, Едельштейн зайнявся громадською і політичною діяльністю: стояв біля витоків партії російськомовних репатріантів Ізраель ба-Алія, шість разів поспіль обирався депутатом кнесету, був віцеспікером, міністром імміграції і абсорбції.

Стів Возняк, співзасновник компанії Apple

Невідома Буковина: п'ять вихідців з Чернівецької області, відомих на весь світ

Піонер комп'ютерних технологій, конструктор і автор одного з перших персональних комп'ютерів в світі Стів Возняк має буковинське коріння. Інформація про український етнічне походження Стіва Возняка з'явилася в ЗМІ після виходу в світ в 2007 році енциклопедичного довідника "Галактика Україна. Українська діаспора: видатні постаті". Тут стверджується, що батьки Стіва є вихідцями з Буковини.

"Його батько - вихідець з Буковини, звідки переїхав до США після Другої світової війни. Мати-німецького походження. Він це визнає. Але оскільки його інтернаціональна сім'я в Америці ніколи не дотримувалася українських традицій, а на момент виїзду батьків в США частина України перебувала під владою Польщі, то на питання про їх походження Стів відповідає: "Моя мати приїхала з Німеччини, а батько - з Польщі".

Міла Куніс, телеактриса

Невідома Буковина: п'ять вихідців з Чернівецької області, відомих на весь світ

Відома зірка голлівудських стрічок Міла Куніс народилася в 1983 році в Чернівцях. Мати актриси Ельвіра - колишня вчителька фізики, а батько Марк Борисович - в минулому інженер-механік на чернівецькому заводі "Легмаш".

У 1991 році сім'я емігрувала до США і оселилася в Лос-Анджелесі. Свою акторську кар'єру Міла почала в 1993 році, знявшись в декількох рекламних роликах.

Ервін Чаргафф, біохімік

Невідома Буковина: п'ять вихідців з Чернівецької області, відомих на весь світ

Видатний науковець Ервін Чаргафф народився у 1905 році в Чернівцях у забезпеченій єврейській родині. Батько Ервіна Герман успадкував невелику банківську контору. Під час Першої світової війни банк Чаргаффа розорився і сім’я перебралась до Відня.

У 1924 році Чаргафф вступив на хімічне відділення до Віденського університету, який закінчив у 1928 році і був прийнятий в постдокторантуру в лабораторії обмінної хімії в Єльському університеті в США (1928 – 1930), продовжив навчання в Берлінському університеті (1930 – 1933). У 1933 році покинув Німеччину в зв’язку з приходом до влади нацистів, у 1933 – 1934 роках працював в Пастерівському інституті в Парижі.

У 1935 році остаточно оселився в США, де працював у Колумбійському університеті в Нью-Йорку (професором, завідувачем кафедри біохімії, з 1974 – професором біохімії в лабораторії клітини). У 1940 році отримав американське громадянство.

Правила Чаргаффа використовували при визначенні структури ДНК. Також Чаргафф довів, що ДНК володіє видовою специфічністю, і відкинув гіпотези про існування багатьох різновидів ДНК. Ервін Чаргафф був першим хто почав досліджувати денатурацію ДНК.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: Марина Кавкало
30-10-2020, 22:00
Коментарів 0 Переглядів 9 385

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.