Чи знали ви, що батьки творця комп'ютерів Apple народилися на Буковині, а уродженець Чернівців очолює ізраїльський парламент.
Розповідаємо про кількох знаних на весь світ вихідців з Чернівецької області.
Вікторія Нуланд, американська дипломатка
Американська дипломатка і політикиня, помічниця державного секретаря США у справах Євразії та Європи Вікторія Нуланд має буковинське коріння. За інформацією "Вікіпедії", дідусь Вікторії Нуланд з боку батька - Мейер Нудельман - єврейського походження. В Америку він прибув 18-річним юнаком з Новоселиці на Буковині.
Юлій Едельштейн, спікер ізраїльського Кнесету
Колишній радянський дисидент і ізраїльський міністр, уродженець Чернівців Юлій Едельштейн нещодавно вдруге переобраний на пост спікера Кнесету.
У Радянському Союзі Едельштейн самостійно вивчив і підпільно викладав іврит, разом з іншими євреями-відмовників домагався дозволу на виїзд з країни, був відрахований з інституту, заарештований, три роки провів у в'язницях і сибірських колоніях. Переїхавши до Ізраїлю в 1987 році, Едельштейн зайнявся громадською і політичною діяльністю: стояв біля витоків партії російськомовних репатріантів Ізраель ба-Алія, шість разів поспіль обирався депутатом кнесету, був віцеспікером, міністром імміграції і абсорбції.
Стів Возняк, співзасновник компанії Apple
Піонер комп'ютерних технологій, конструктор і автор одного з перших персональних комп'ютерів в світі Стів Возняк має буковинське коріння. Інформація про український етнічне походження Стіва Возняка з'явилася в ЗМІ після виходу в світ в 2007 році енциклопедичного довідника "Галактика Україна. Українська діаспора: видатні постаті". Тут стверджується, що батьки Стіва є вихідцями з Буковини.
"Його батько - вихідець з Буковини, звідки переїхав до США після Другої світової війни. Мати-німецького походження. Він це визнає. Але оскільки його інтернаціональна сім'я в Америці ніколи не дотримувалася українських традицій, а на момент виїзду батьків в США частина України перебувала під владою Польщі, то на питання про їх походження Стів відповідає: "Моя мати приїхала з Німеччини, а батько - з Польщі".
Міла Куніс, телеактриса
Відома зірка голлівудських стрічок Міла Куніс народилася в 1983 році в Чернівцях. Мати актриси Ельвіра - колишня вчителька фізики, а батько Марк Борисович - в минулому інженер-механік на чернівецькому заводі "Легмаш".
У 1991 році сім'я емігрувала до США і оселилася в Лос-Анджелесі. Свою акторську кар'єру Міла почала в 1993 році, знявшись в декількох рекламних роликах.
Ервін Чаргафф, біохімік
Видатний науковець Ервін Чаргафф народився у 1905 році в Чернівцях у забезпеченій єврейській родині. Батько Ервіна Герман успадкував невелику банківську контору. Під час Першої світової війни банк Чаргаффа розорився і сім’я перебралась до Відня.
У 1924 році Чаргафф вступив на хімічне відділення до Віденського університету, який закінчив у 1928 році і був прийнятий в постдокторантуру в лабораторії обмінної хімії в Єльському університеті в США (1928 – 1930), продовжив навчання в Берлінському університеті (1930 – 1933). У 1933 році покинув Німеччину в зв’язку з приходом до влади нацистів, у 1933 – 1934 роках працював в Пастерівському інституті в Парижі.
У 1935 році остаточно оселився в США, де працював у Колумбійському університеті в Нью-Йорку (професором, завідувачем кафедри біохімії, з 1974 – професором біохімії в лабораторії клітини). У 1940 році отримав американське громадянство.
Правила Чаргаффа використовували при визначенні структури ДНК. Також Чаргафф довів, що ДНК володіє видовою специфічністю, і відкинув гіпотези про існування багатьох різновидів ДНК. Ервін Чаргафф був першим хто почав досліджувати денатурацію ДНК.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram