RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Як не зіпсувати бюлетень: інструкція та правила голосування на місцевих виборах-2020

У день місцевих виборів, 25 жовтня, виборці мають заповнити кілька бюлетенів. Крім бланків стандартної форми, жителі великих населених пунктів також отримають бюлетені нового зразка з відкритими списками партій.

Сайт molbuk.ua підготував детальну інструкцію та правила заповнення бюлетенів.



Як проходитимуть місцеві вибори в Україні

У невеликих населених пунктах (до 10 тисяч осіб) голосування проходитиме за мажоритарним принципом. У такій системі кандидат може висуватися не від партії, а самостійно. З усіх кандидатів депутатами стануть від 2 до 4 осіб, які наберуть найбільшу кількість голосів.
У населених пунктах від 10 тисяч осіб голосування проходить за пропорційною системою. Балотуватися можуть тільки партії. Мандати отримають партії, які наберуть більше 5% голосів.

Як обирають мера міста

У містах із населенням понад 75 тисяч осіб вибори мера можуть пройти в 2 тури. Якщо ніхто з кандидатів не набере більш як 50%, буде призначено другий тур. У менших населених пунктах мер буде обраний більшістю голосів.

Який вигляд має бюлетень на місцевих виборах

У великих населених пунктах (понад 10 тисяч населення) видадуть нові бланки для голосування. У бюлетені буде два віконця. У першому віконці зліва потрібно поставити галочку або плюс за партію, яку ви обираєте.

Кожен кандидат позначений своєю цифрою. У віконці справа потрібно написати цифру кандидата, якого ви підтримуєте. Кандидат повинен належати до партії, яку ви відзначили у першому віконці. Якщо ви не поставите номер кандидата, а тільки позначку за партію, то ваш голос зарахують.

Скільки бюлетенів буде на виборах

У більшості випадків виборці заповнюють чотири різні бюлетені:
1. Мер міста/селищний/сільський голова.
2. Депутати міської/селищної/сільської ради.
3. Депутати районної ради.
4. Депутати обласної ради.

Що робити, якщо ви зіпсували бюлетень

Якщо ви випадково зіпсували бюлетень, не там поставили позначку, зверніться до членів виборчої комісії. Після письмової заявки вам видадуть новий бюлетень замість зіпсованого.

Як відбуватиметься "опитування Зеленського"

25 жовтня на дільницях також проводитиметься народне опитування, організоване президентом Володимиром Зеленським. В якій формі буде відбуватися опитування, поки що невідомо. Можливо, людей будуть опитувати усно на виході з дільниць.

Як заповнювати бюлетень: покрокова інструкція

Центральна виборча комісія роз'яснила правила голосування для територіальних громад від 10 тисяч жителів. У такому випадку обрання кандидатів до місцевих рад буде проходити за відкритими списками.

Щоб проголосувати за партію, потрібно поставити "галочку", "+" або інший знак в порожньому квадраті проти назви політсили.

Потім зі списку в правій частині бюлетеня слід вибрати прізвище кандидата від цієї політсили.

Порядковий номер обраного кандидата необхідно вписати в квадрат із трафаретом.

Голосувати можна тільки за одну партію і одного кандидата в депутати від неї.

Бюлетень буде визнаний недійсним, якщо в ньому немає позначки у квадраті поруч з назвою політсили.

Припустимо, залишити незаповненим квадрат із трафаретом. У такому випадку вважається, що виборець підтримує весь територіальний список обраної партії. Вказання номера прізвища кандидата дає йому більше шансів піднятися в партійному списку і пройти до місцевої ради.

Форма бюлетенів на місцевих виборах


Бланки для голосування за голів селищних рад, мерів, кандидатів у депутати місцевих рад з населенням до 10 тисяч мають стандартну форму - у вигляді таблиці з прізвищами, навпроти одного з яких необхідно поставити позначку.

Бланк для голосування до місцевих рад за пропорційною системою (територіальні громади від 10 тисяч) розділений на дві колонки. У лівій частині бюлетеня вказані назви партій із прізвищами їхніх лідерів. Праворуч - перелік (від 5 до 12 кандидатів) від кожної територіальної організації політсили із зазначенням їх порядкових номерів. У центрі - порожній квадрат для позначки за партію і квадрат із трафаретом для вибору номера кандидата від неї.

Бюлетені на виборах 2020 також розрізняються за кольорами:

- світло-рожевий відтінок - вибори мера, голів сільських і селищних рад;
- блакитний - вибори до обласних рад;
- світло-зелений - вибори депутатів районних рад;
- світло-жовтий - вибори депутатів міських рад;
- світло-сірий - вибори депутатів районної ради в місті;
- кремовий - вибори депутатів сільських і селищних рад.

Текст має бути надрукований з одного боку бланка державною мовою.

Вибори в умовах пандемії: як поводитися

Уряд визначив рекомендації, як проводити голосування у день виборів. На вході до дільниці у людей вимірюватимуть температуру та запитуватимуть про симптоми застуди. Міністр охорони здоров'я Максим Степанов анонсував, що для людей із симптомами буде окрема кабінка для голосування.

На вході до кожної дільниці буде стояти антисептик для рук. Виборці мають приходити у масці, а на прохання члена комісії тимчасово знімати її для встановлення особи.

Члени комісій мають регулярно змінювати свої маски. У приміщенні дільниці має одночасно бути не більше трьох виборців біля одного столу видачі бюлетенів.
Члени комісій мають сидіти не ближче одного метра один до одного.

У кабінках для голосування не буде ручок, тож їх треба приносити із собою.

До виборців, які перебувають на самоізоляції через коронавірус, за їхнім бажанням має прийти група з переносною скринькою для голосування.

Заявку для цього треба подати до вечора 23 жовтня. Як це зробити фізично людям на самоізоляції без близького контакту зі здоровими родичами, так і залишилось незрозумілим.

Члени комісії, які приїдуть до таких виборців, мають бути в масках, рукавичках та захисних щитках. І змінювати це все після кожного візиту.

У разі виявлення COVID-19 бодай в одного члена, вся комісія не іде на самоізоляцію. На самоізоляцію будуть скеровувати тільки тих членів, які мали контакт із хворим без засобів захисту або вже мають симптоми.

Обов'язкового проходження ПЛР-тестування всіма членами комісій перед виборами не буде.

Що з собою взяти на виборчу дільницю

Насамперед обов’язково треба взяти оригінал паспорта, а не його цифрову копію в додатку "Дія". Також візьміть із собою запрошення на вибори, щоб дізнатись точну адресу виборчої дільниці, де ви будете голосувати.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: Микола Кобилюк
24-10-2020, 13:55
Коментарів 0 Переглядів 2 520

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.