Вежа чернівецької ратуші, з якої відкривається неймовірний вид на місто, потребує ремонту, адже в будівлі в аварійному стані не тільки сходи, що ведуть на оглядовий майданчик, а й сам балкон.
Дух перехоплює від краси, що відкривається з 40-метрової висоти з ратуші. Будівля побудована в 1847 році і має статус національного надбання. Втім, туристів сюди не пускають, бо сходи аварійні, йдеться в сюжеті НТН.
На вежу щодня опівдні підіймається сурмач Микола Блищук. Музикант щодня долає 126 сходинок на самий верх, адже опівдні з вежі лунає мелодія на чотири сторони світу. Працює чоловік вже два роки. Найважче, каже, грати під час негоди.
"Туди можна піднятися з допоміжних приміщень, з 3-го поверху ведуть сходи. Вже зношені ці сходинки і небезпечні", - розповідає Олена Пушкова, керівник відділу охорони культурної спадщини Чернівецької міської ради.
Капітальний ремонт пам'ятки необхідний, бо через мокрі підвали просів фундамент. Перш, ніж починати ремонт, необхідно провести ретельне обстеження і розробити технічну документацію.
У Чернівцях вже запланували виділити мільйон гривень на ці роботи, але коли вони почнуться, поки невідомо.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.