Із 15 жовтня розпочинається опалювальний сезон і призначення субсидій на цей період. Якщо субсидіанти не повернули переплату або мають борги з виплати аліментів, субсидії не дадуть.
Заступниця начальника управління соцзахисту Чернівецької міськради Олена Полієва назвала основні причини позбавлення субсидій, пише molbuk.ua.
Не підпадає за розрахунками Субсидію можуть не отримати за розрахунками. Кожна сім’я має різні доходи, різну кількість членів, площу житла. За цими розрахунками не всі підпадають під призначення субсидії. Конкретних цифр немає, тому що розрахунок ведеться індивідуально.
Велика площа житлаСубсидія не призначається, якщо опалювальна площа житлового приміщення перевищує 120 квадратних метрів для квартир і 200 квадратних метрів для індивідуального будинку. Виключення може бути для будинків сімейного типу і багатодітних сімей, де проживає троє та більше дітей.
У багатьох людей похилого віку є великі квартири у старому фонді, але незалежно від цього субсидію все одно не будуть виплачувати. Раніше це могли розглядати комісійно. Тепер це питання взагалі не розглядається.
Машина чи причеп до п’яти роківНе будуть виплачувати субсидії тим, хто має транспортний засіб віком до п’яти років. Але цього року додали зміни – не платитимуть субсидію і тим, хто має у власності причіп до п’яти років.
Члени сім’ї, які не працюють, чи зарплата на пів ставкиНе призначать субсидію домогосподарствам, де є повнолітня особа, яка не працювала за період врахування доходів. Або дохід особи був меншим, ніж мінімальна зарплата, не сплачене ЄСВ протягом трьох місяців у період врахування доходів.
Багато людей через карантин працювали на пів ставки, тому їхні доходи стали нижчими, ніж мінімальна зарплата. Їм субсидію не призначать.
Купівля дорогих речей або квартира у спадокСубсидію не призначать, якщо будь-хто з членів домогосподарства або членів сім’ї здійснив купівлю товарів з оплатою одночасно на понад 50 тисяч гривень. Це може бути не лише автомобіль, а навіть оплата будматеріалів, гаджетів одночасно на суму понад 50 тисяч гривень. Все це може вплинути на те, що субсидію заберуть.
Також заберуть субсидію, якщо людина отримала квартиру у спадок. Зокрема, не підпадає під призначення субсидії особа, яка в будь-який законний спосіб набула права власності на квартиру, будинок чи земельну ділянку, транспортний засіб на суму понад 50 тисяч гривень. Наприклад, помер чоловік, і жінка набула спадщину від нього і вона оцінена у понад 50 тисяч гривень. У такому разі можуть відмовити у субсидії. Щоправда, це питання, за потреби, розглядають комісійно, враховуючи складні життєві обставини.
Борги за комуналкуУ призначенні субсидії буде відмовлено, якщо людина має борги за комунальні послуги. Якщо є заборгованість понад три місяці на суму понад 340 гривень, то відмовляють у призначенні субсидії. На час карантину, незважаючи на заборгованість, субсидії призначали автоматично. Поки невідомо, чи буде змінена це норма в опалювальний період. Жодних офіційних документів ще немає, але зміни анонсують.
Не повернули переплатуЦе новий пункт, за яким мають право відмовити у призначенні субсидії. Дуже багато людей пройшли верифікацію, виявилося багато переплат. Ми маємо право призначити субсидію, а потім за фактом перевірити інформацію щодо особи. Інформацію нам дає податкова інспекція, міністерство фінансів, МРЕО, митна служба. Часто люди "забували" вказувати транспортний засіб або придбане житло. В органах соцзахисту ця інформація є. Тому, у разі порушень, в субсидіанта можуть вимагати повернення надмірно виплаченої субсидії. Якщо людина не повернула ці кошти, мають право відмовити у призначенні субсидії.
Борги з виплати аліментівСубсидію не отримають, якщо у складі домогосподарства є боржник із виплати аліментів. Якщо людина внесена у реєстр боржників і має заборгованість зі сплати аліментів понад 3 місяці, субсидії не буде.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
28-09-2020, 17:31
0
1 407