Головна | Приватні оголошення |Приватні оголошення Тури з Чернівців | Історія успіху | Історія успіху Афіша | Пропозиція тижня | Він+Вона | ПРО ЧЕРНІВЦІ |
Невідома Буковина: звідки походить назва району «Стара Жучка»

Стара Жучка – це місцевість у Чернівцях, яка спершу розвивалася як окреме село. Після приєднання до Чернівців у 1965 році стала житловим мікрорайоном міста.

В історичних документах трапляються різні варіанти написання назви села — Жушка (1752), Джушка (1758), Шушка (1785). Його назва ймовірно походила від невеликої річки, яка протікала через село і свого часу називалася "Журчка" або "Джурчка". За іншою версію назва села походить від імені першого власника. Пізніше, у повсякденному вжитку назва поступово видозмінилась на сучасну.

У XIX столітті село почали називати Старою Жучкою, для розрізнення від сусіднього нового поселення — Нової Жучки.

У міжвоєнний період село румунська влада перейменувала на Моший Веки. Цю назву запозичили від одного із кутів села Мушиї (назва ймовірно походить від імені мешканців), тлумачачи її як похідну від рум. "mosie" (укр. маєток). Однак назва не прижилась серед мешканців.

Перша згадка про поселення датується 1537 роком, коли воно було згадане у грамоті молдовського господаря Петра Рареша. Згадується село і французьким картографом Гійомом де Бопланом у 1620 році.

Навпроти села знаходився пором, який забезпечував можливість переправи на інший берег річки Прут. Спершу пором перебував у князівській власності, а з середини XVIII століття його було передано монастиреві Гореча.

За переписом 1900 року в селі Стара Жучка Чернівецького повіту було 707 будинків, проживали 3278 мешканців: 3039 українців, 56 німців, 41 єврей, 38 поляків.

Свого часу у селі діяла низка промислових об'єктів: гуральня із виробництва спирту (ймовірно перший промисловий об'єкт на території сучасних Чернівців), одна із найбільших в Румунії цукроварень (щорічно тут виготовлялося дві тисячі вагонів нерафінованого цукру), броварня. В 1923 році тут було засновано молочарню Комаровського, яка стала відомою під маркою "Елка". Згодом ця молочарня відкрила свої філії у багатьох селах Буковини.

У 1940—1941 роках на території села розташувалося радянське військове летовище, яке було повністю зруйноване німецькими бомбардувальниками 22 червня 1941 року.

Після завершення Другої світової війни, у серпні 1949 року Стару Жучку було вперше приєднано до міста Чернівці, однак уже 22 червня 1959 року її було знову виключено зі складу міста та віднесено до Садгірського району. Дещо пізніше село приєднали до міста Садгора, а в 1965 році, разом з нею, знову включили до складу міста Чернівці.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Автор: Микола Кобилюк

19-09-2020, 22:00

Hаписав: Иван, Коментарів: 0, Новин: 0, 20 вересня 2020 08:32
В новині:
Чушь, а не история! Переписываете историю как вам хочется, но это ничего не изменит!Во время 2 Мировой аннексировали Буковину с тераном Сталиным, убили тысячи невинных румын, тысячи румын сослали в Сибирь, русифицировали и теперь украинизируете румынский народ!Вот вам сейчас и вернулось з все что вы сделали и еще вернется много лет! Черновцы, как и часть Северной Буковины вернется рано или поздно к законному собственнику- румынскому народу! 30 лет строите страну, так что она в развалинах. Довели народ Украины до того что он является рабом ЕС либо России. О " незалежності" и не пахло никогда! Во всей истории, то что вы называете историей своей страны всегда были , есть, и будете под кем-то!

Коронавірус на Буковині: медики зафіксували за добу майже три сотні нових випадків хвороби
Загальна кількість встановлених випадків коронавірусу в Чернівецькій області становить 19405
Підробили тести на COVID-19: на кордоні Буковини затримали 20 осіб
Громадяни України прибули на пропускний пункт Порубне з документами та фальшивими ПЛР-тестами
Півтори сотні хворих - у Чернівцях: географія поширення нових випадків COVID-19
Половина нових інфікованих, яких виявили напередодні - чернівчани, ще пів сотні - жителі Кіцманщини

І пільговий проїзд, і талони на ікру…Блог Юлії Леськової
Часто буваю випадковим свідком різних розмов між пасажирами громадського транспорту
Ребус  із  багатьма  невідомими
Наші вибори – то завжди певна загадка
«Ніщо так не дивує людей, як їхній вибір»
Як виявилося, темою дискусії стали вивішені на дошці оголошень листівки з кандидатами в депутати.
«Повзуча» інфекція – герпес. Причини, симптоми. Де можна здати аналізи в Чернівцях?*

Про симптоми, профілактику та лабораторні дослідження герпесу – у матеріалі.
Контроль за фінансами та компетентна бухгалтерія: як підприємцям успішно вести бізнес під час карантину*

Як вести бізнес під час карантину, щоб не опинитися на мілині, розповіла [b]засновниця та директорка консалтингової компанії "DARCHUK consulting" Галина ДАРЧУК.
Брендинг сьогодні: 6 актуальних запитань-відповідей*

Про що важливо пам'ятати, наважуючись на зміни образу торгової марки розповідають Ігор і Наталя Суворови, власники брендингового агентства Wizart.
Нове обладнання і дійсно круті майстри: як працює автосервіс «Мак-авто» у Мамаївцях?*

Засновник "Мак-авто" розповів про створення автосервісу та роботу найновіших верстатів.
Повне сучасне професійне обстеження за декілька годин? «Західний судинний центр»*

Уже цієї осені на відвідувачів "Західного судинного центру" чекають кілька цікавих і важливих пропозицій.
Комерційна сонячна електростанція – виграшне рішення для вашого бізнесу!*

Якщо вас зацікавило рішення економії електроенергії шляхом встановлення сонячних станцій, пропонуємо здійснити попередній розрахунок та аналіз економічного ефекту від будівництва СЕС на вашому підприємстві та розглянути різні варіанти комерційних пропозицій, надані компанією "ДімТек".