У серпні вартість газу зросла одразу на дві гривні за куб. У вересні буде чергове подорожчання.
Про це повідомили у "Чернівцігаз збут".
Із першого серпня держава припинила регулювати ціну на блакитне паливо для побутових споживачів. Тож тепер кожен постачальник буде самостійно визначати ціну, яка залежатиме, насамперед, від вартості газу на європейських біржах. Особливістю ціноутворення є відчутне подорожчання газу перед початком опалювального сезону. Тож можна очікувати, що вартість блакитного палива перед настанням холодів зростатиме.
Для споживачів "Чернівцігаз збуту" тарифи вже зросли. Якщо у липні вартість газу становила 2,97 гривні за куб, то у серпні ціна підвищилася майже у півтори рази – до 4,49 гривні за куб газу. На цьому подорожчання не припинилося.
Як повідомили у "Чернівцігаз Збут", у вересні газ коштуватиме ще на гривню більше – 5,49 гривні за куб. До цієї ціни ще потрібно додати тариф за розподіл газу "Чернівцігазу", який в області становить 1,44 гривні за куб. Нагадаємо, це сталий тариф, який споживачі оплачують впродовж року.
"Раніше ціну на газ повідомляли після 15 числа кожного місяця, тепер ціна на попередній місяць буде формуватися заздалегідь.Тарифи будуть змінюватися щомісяця, залежно від того, який газ і де буде куплений", - каже менеджер зв’язків з громадськістю "Чернівцігаз Збут" Андрій Кучуран.
"Чернівцігаз Збуту" наразі купує газ за ціною 5205,959 грн (з ПДВ) за 1000 кубометрів. Тариф на транспортування цього газу магістральними газопроводами складає 163,891 грн (з ПДВ). І, нарешті, торгова націнка постачальника складає 130,148 грн (з ПДВ).
"Витрати компанії складають 441 грн на 1000 кубометрів щомісячно. Тобто в ціні газу на вересень "Чернівцігаз Збут" компенсував менше третини (29,5%) необхідних витрат. А нам потрібно виплачувати зарплату, утримувати центри обслуговування клієнтів, підтримувати електронні сервіси, друк та доставку рахунків тощо", - сказав Андрій Кучуран.
Водночас у НАК "Нафтогазі" нагадують, що в Україні почав діяти ринок газу і кожен українець може обрати постачальника за найвигіднішою пропозицією. Якщо ціна споживача не влаштовує, він може шукати іншого постачальника газу, де вона є нижчою.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
6-09-2020, 11:18
0
4 696