Геральдичний щит напівперетятий і розтятий на три поля. У першому червоному полі срібний кадуцей у стовп із золотими зміями, у другому золотому полі дерев’яний музичний інструмент – най червоного кольору, у третьому синьому полі дзвіниця із срібними стінами та золотою покрівлею, дзвонами, таким же куполом і золотим православним хрестом зверху.
Тлумачення символіки
Кадуцей символізує давнє місто Герца, відоме з ХV ст., в даний час районний центр Чернівецької області. Подібний кадуцей (Меркурієвий жезл чорного кольору у срібному полі) містився на древньому гербі м. Герца, затверджений у 1932 році, і відображав давнє положення міста торгового шляху.
Зображення музичного інструменту – ная символізує поширену у Герцаївському районі музичну і співочу творчість мешканців поселень, які зберігають давній національний фольклор і мелодії своїх предків, професійно виконують їх і передають, як спадщину, майбутнім поколінням.
Зображення дзвіниці із срібним куполом і золотим православним хрестом символізує існуючий Банченський Свято-Вознесенський чоловічий монастир, один із величних культових православних споруд на території району, який заснований у 1994 році над річкою Прут священиком Михайлом Жаром. На території монастиря знаходиться Благовіщенський собор з часовнею, Преображенський скит з храмом Преображення Господнього. У монастирі зберігаються частки Животворящого Хреста, святих мощів прп. Серафима Сваровського та вмц. Варвари, а також благодатний вогонь із Єрусалима, як символ невгасимої віри.
Зображення дзвіниці нагадує про існування збережених на території Герцаївського району найбільшої кількості православних храмів і святинь ХVIII-ХIХ ст. Чернівецької області.
Червоний колір символізує мужність і життєдайну силу, красу, працю і свято, синiй колiр геральдично символізує вірність i чеснiсть, золотий колiр (поданий жовтим) втiлює багатство, знатнiсть та постійність, срібний колір символізує відкритість, доброту і примирення.
Геральдичний щит пiвкруглої форми має співвідношення сторін 5:6. Щит обрамований золотим рослинним орнаментом, складений із пшеничних колосків, початків кукурудзи, листя та горіхів букового дерева. Рослинний орнамент перевиває синя хвиляста стрічка, у нижній частині якої міститься напис сріблом: “Герцаївський район”. Подібний рослинний орнамент із золотого букового листя з горіхами міститься на гербі Чернівецького району, до складу якого входить Герцаївський район.
Пшеничні колоски і початки кукурудзи символізують Герцаївський район як хліборобський край з працьовитими господарями своєї землі, на якій вирощуються багаті врожаї зернових культур, овочів і фруктів.
Щит увінчаний стилізованою короною, складеною із дубового і букового листя, які опираються на золоту основу. Корона притаманна для територіальної символіки (гербів районних центрів).
Прапор Герцаївського району
Прямокутне полотнище із співвідношенням сторін 2:3 поділене вертикально на три поля, червоне (біля древка), синє і жовте. Співвідношення сторін полів становить 1:2:1. У синьому полі герб району з короною без вбрання, із жовтою облямівкою.
Кольори полів прапора повторюють кольори полів герба Герцаївського району. У центральному синьому полі герб району на прямокутному щиті із закругленням внизу із жовтою короною, складеною із листя дуба і бука, які опираються на таку ж основу. Щит обрамований жовтою облямівкою і має співвідношення сторін 5:6. Ширина облямівки становить 4% від висоти герба (без облямівки).
Висота герба з короною становить 78% від висоти прапора, висота корони становить 20% від висоти прапора. Відстань від верхнього краю прапора до корони становить 5% від висоти прапора. Відстань від нижнього краю прапора до нижнього краю гербового щита з облямівкою становить 17% від висоти прапора.
Тлумачення символіки герба подано в описі герба Герцаївського району.
Червоний колір на прапорі символізує працю, мужність і життєдайну силу, красу і свято, синiй колiр геральдично символізує вірність i чеснiсть, жовтий колір багатство, знатність і постійність.
Символіка кольорів прапора складає девіз Герцаївського району – “Мужність, вірність і постійність”.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram