У садівника Василя Гульчука з села Рідківці Новоселицького району в саду ростуть інжир, хурма, гранат, ківі.
Чоловік запевняє, що всі ці екзотичні дерева у нашому регіоні можна вирощувати і зібрати хороший урожай, йдеться у публікації "МБ".
"Двадцять років тому розпочав займатися вирощуванням екзотичних дерев. Першим посадив інжир. Малесеньке деревце мені привезли знайомі з Азербайджану. Посадив, воно у мене прийнялося, і з тих пір дає урожай", – розповідає пан Василь.
Пан Василь розповідає про кожне дерево, догляд за ним, бо спочатку експериментальним шляхом сам їх вирощував.
Збоку будинку в пана Василя ростуть ківі. Вони в’ються, як виноград. З них він вже отримує урожай.
Поруч на грядці росте кущ лаврового листа.
"Цей кущ у нас вже три роки. Маємо свої лаврові листки, які сушимо і використовуємо для приготування страв. Повністю зрізаю кущ на зиму і прикидаю снігом. Щойно сходить сніг, лавровий лист починає рости", – розповідає Василь.
На подвір’ї пана Василя росте велике дерево інжиру. Посадив його він 10 років тому. За кілька тижнів плоди вже почнуть достигати.
"Із цього дерева зібрали два відра інжиру. Плодоносить інжир з вересня до листопада, доки мороз не вдарить. Із зеленого інжиру, який не встигає достигнути, готуємо варення. Цей інжир у мене вимерзав чотири роки, доки не пройшов акліматизацію. Коріння вкоренилося глибоко в землю, з часом виросли ті пагони, які вже звикли до нашого клімату. Мороз їм не страшний. У нас було 22 градуси морозу, і дерево зимувало без проблем", – каже Василь, вказуючи на гілки, вкриті плодами.
У саду поруч росте ще вісім різних сортів інжиру. Окремо в горщику продаються саджанці інжиру, які вже теж плодоносять.
Василь показує 12-річне дерево американської хурми. Торік з нього зібрали майже чотири ящики плодів.
"Хурма була дуже рясна. Цього року урожай трохи менший, бо шкоди наробили травневі морози. Вона буде плодоносити ще до листопада", – розказує Василь.
Вже кілька років плодоносять у садівника і кущі гранату. Минулого року плоди гранату важили 380 грамів.
Також у саду Василя росте тибетська малино-полуниця мяо-мяо. Схрестили малину з полуницею – плоди мають терпкувато-солодкуватий смак.
Чоловік пояснює, що екзотичні дерева можуть не рости кілька років, бо вони проходять акліматизацію, але з часом все ж приживаються.
"Мені цікаво всі ці рослини вирощувати. Багато читаю про це, з багатьма садівниками спілкуюся. Часто до мене приїджають люди, щоби перейняти досвід. Я вивчаю всі особливості вирощування. Коли вже у самого виходить, можу й іншим радити, як це правильно робити", – каже Василь і зізнається, що найближчим часом візьметься за вирощування кущів чаю.