Через борги підприємств, які надають споживачам послуги з теплопостачання, можуть виникнути проблеми з опалювальним сезоном.
Про це повідомили у пресслужбі "Чернівцігаз".
Заборгованість комунальних теплопостачальних підприємств Чернівецької області перед АТ "Чернівцігаз" разом з нарахуваннями серпня зросла до 18 млн грн.
Зокрема борг МКП "Чернівцітеплокомуненерго" склав – 17,4 млн. Крім цього, підприємства ТКЕ заборгували і постачальнику газу - НАК "Нафтогаз України" - 121,1 млн. гривень.
Всі ці борги - реальна загроза тепловикам залишитися в опалювальний сезон без газу, а споживачам - без тепла.
В цей час проблема розрахунків підприємств теплокомуненерго за спожитий ними природний газ для забезпечення потреб населення зайшла в глухий кут.
Попри це, газорозподільні компанії повинні підготувати систему до проходження опалювального періоду: провести планові ремонти, інші регламентні заходи для стабільного забезпечення домогосподарств газом в опалювальний сезон.
"Вирішити проблему можна двома шляхами - або підвищити тарифи для населення, або прийняти Закон про фінансову стабілізацію газового ринку", - вважають у газовій компанії.
Газовики вважають, що оздоровити газовий ринок шляхом різкого підвищення цін і тарифів не є раціональним розв'язання проблеми, адже це сильно вдарить по гаманцях споживачів. Щоб за всі ці помилки не довелося платити споживачам, донараховані суми буде справедливо списати. Тоді це не торкнеться ні споживачів газу, ні місцевого, ні державного бюджету.
Відповідний законопроєкт 3800-1 щодо забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу зареєстрований у Верховній Раді України 17 липня поточного року.
Він передбачає списання боргів за газ по всьому ланцюжку постачання газу. Подібне рішення прийнято парламентом в липні для оздоровлення ринку електроенергетики і збереження цін на електрику на чинний рівні.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
16-08-2020, 09:45
0
2 303